Ako s odstupom niekoľkých dní hodnotíte vystúpenie slovenskej reprezentácie na tohtoročných majstrovstvách Európy?

Osobne by som nebol z toho až tak sklamaný, ako sa o tom hovorí. Na druhej strane je pravda, že netreba mať ani ružové okuliare. Na postup do osemfinále nám chýbal bod zo zápasu so Švédskom alebo Španielskom. Proti Severanom sme oň prišli po jedenástke a v záverečnom súboji hrali s nami už Španieli o všetko. Ťažko sa nám proti nim hralo.

O necelé tri mesiace pokračuje kvalifikácia o postup na MS 2022 v Katare. Budete pri tom?

Určite áno. Nad koncom v reprezentácii som ešte nepremýšľal. Cítim sa super. Som rád, že po zranení vo Švédsku som sa dal opäť dokopy a mohol som na šampionáte odohrať tri zápasy. Som teda fit a nič mi nebráni v tom, aby som naďalej obliekal dres národného tímu.

Máte v hlave aj nejakú métu, dokedy by ste to chceli v reprezentácii potiahnuť?

Nie, nie. Stále to je zatiaľ otvorené.

A čo ostatní vaši spoluhráči, neplánujú to niektorí z nich v nároďáku zabaliť?

Nerozprávali sme sa o tom a neprišla na to reč ani s trénerom Tarkovičom.

Čo hovoríte na to, ako sa vyvíja európsky šampionát?

Futbal v Európe je už vyrovnaný, takže o nejakých veľkých prekvapeniach sa nedá hovoriť. Angličania zvládli náročný osemfinálový súboj s Nemeckom a pri pohľade na pavúka by to mohli podľa mňa dotiahnuť až do finále. V ňom by to bol pekný súboj s Talianskom.

Pár dní po vypadnutí z Eura ste podpisovali zmluvu s Trabzonsporom, pričom už na letisku vás vítali stovky fanúšikov...

Priznám sa, že mám rád takéto privítania a aj to bola jedna z vecí, kvôli ktorej som sa rozhodol pre tento klub. Ľudia tam až šialene zbožňujú futbal, pripomína mi to Neapol.

Aké sú vaše očakávania od tureckej súťaže a vášho tímu?

Trabzonspor v uplynulej sezóne skončil štvrtý, čiže kvalitu má. V novom ročníku sú tie ambície ešte vyššie, chce zabojovať o titul. Som rád za túto výzvu a urobím všetko, čo bude v mojich silách, aby sa nám ho s mojimi novými spoluhráčmi podarilo získať.

Beriete už tentoraz do Turecka aj rodinku?

Nie, bude za mnou len prichádzať, keď bude môcť. Deti sú už v Banskej Bystrice zabývané a od septembra budú mať aj školské povinnosti.