Hviezdou zápasu s Poľskom bol Róbert Mak, po ktorého krásnej individuálnej akcii padol prvý gól zápasu. Ten nakoniec pripísali ako vlastenec brankárovi Szczesnému. Ako prežívala zápas jeho mama? „Tak ako vždy -  veľmi nervózne. Strašne sa mi triasli kolená. Sedela som v malom podniku v centre Bratislavy, kde bolo len niekoľko ľudí, no keď padol ten gól, tak som začala skákať, kričať a pišťať. Všetci sa čudovali, čo sa deje a keď zistili, že som Robova mamina, tak som bola hviezdou večera (smiech). Mala som tlak asi 300 a na druhý deň som nevedela rozprávať,“ povedala pre Šport24.sk Andrea Maková.

Mama Mareka Hamšíka si zápas vychutnala s manželkou svojho syna a s vnúčatami. „Aj pred pár rokmi, keď sme hrali so Španielskom, každý hovoril, že prehráme, že je to ťažký súper a podobne. Aj vtedy som verila, že vyhráme a teraz s Poľskom to bolo to isté. Proste som tak bola nastavená,“ zvestovala nám Renáta Hamšíková. Pre jej syna ide už o tretie vrcholové podujatie. Premiéru zažil na MS 2010 v Juhoafrickej republike. Ako sa za ten čas zmenil? „Vždy bol ctižiadostivý a išiel si za svojím cieľom. Určite sa za tie roky zmenil fyzicky aj mentálne, ale pre mňa je stále rovnaký. Vždy je to ten Marek, ktorého som vychovala a vždy sa snaží o to najlepšie,“ poznamenala mama kapitána našej reprezentácie.

Mamina Róberta Maka je so synom v kontakte takmer neustále. „Keď dal gól, hneď som mu poslala hlasovú správu, hoci som vedela, že je na ihrisku. Volal mi hneď po zápase, sám z toho adrenalínu nevedel, ako sa má tešiť. Je to asi ozaj materinský cit, lebo som mala taký pocit, že dá gól,“ priznáva.

A čo maminy našich hráčov, želajú futbalistom na šampionáte? „Želám si, aby sa im všetkým darilo a dostali sa čo najďalej. Hlavné je, aby boli všetci zdraví a nestalo sa nič podobné ako Dánovi Eriksenovi,“ verí Renáta Hamšíková. „Verím, že sa dostanú čo najďalej. Nikdy však neviete, je to aj šťastí, tak bodaj by tam boli až do konca do finále. Až mi nabehli zimomriavky, keď o tom rozprávam,“ dúfa tajne Andrea Maková.

Kritiku na adresu syna nesie ťažko

Práve Róbert Mak sa v poslednom čase stal neraz terčom až nevyberavej kritiky. Neprajné komentáre a vulgarizmy nerobia radosť nikomu. „Nie je to nič príjemné, keď čítam tie komentáre. Jasné, že ma to bolí a trápi. Prežívam to zle, ale ešte horšie to prežívajú samotní hráči, čo Robo aj hovoril, že fanúšikovia ich nepodporia, keď sa im nedarí, ale práve naopak,“ prezradila jeho mama Andrea.