Nepríjemnú záležitosť musel riešiť náš tábor už niekoľko hodín pred zápasom, keďže sa v slovenskom tíme objavili dva prípady koronavírusu. Ten postihol stopéra Denisa Vavra a ešte jedného člena realizačnému tímu. „Mohlo to do určite miery ovplyvniť psychiku hráčov, ale išlo o dva ojedinelé prípady, čiže nejaký extrémny problém by som v tom zasa nevidel,“ skonštatoval Dušan Galis a na margo základnej zostavy, v ktorej tréner Štefan Tarkovič urobil v porovnaní so zápasom s Poľskom dve zmeny, poznamenal: „Víťazná zostava sa nemení, ale náš kouč určite mal relevantné dôvody, prečo sa odhodlal k dvom zmenám.

Azda najlepším hráčom duelu bol švédsky útočník Alexander Isak, ktorý slovenskej obrane neraz poriadne podkúril. „Už pred zápasom som o ňom počul, že je to mimoriadne talentovaný hráč, ktorý pôsobí v španielskej najvyššej súťaži a za San Sebastian dáva veľa gólov. Proti nám sa blysol individuálnou akciou, pri ktorej ukázal, že má rýchlosť i techniku a bohužiaľ prsty mal aj v penalte, pred ktorou umne vysunul svojho spoluhráča do gólovej šance,“ pokračoval Galis.

No kým Isak zamestnával na hrote švédskeho útoku našu obranu, slovenským futbalistom sa nepodarilo ani raz ohroziť bránu súpera. „Chýba nám klasický útočník, ktorý by dokázal viazať na seba aspoň dvoch obrancov. Ak by sme takého mali a navyše by dokázal aj pravidelne skórovať, ako v minulosti napríklad Szili Németh či Robo Vittek, bolo by to o niečom úplne inom. Bohužiaľ, momentálne takého nemáme a na tom to celé padá,“ zamyslel niekdajší vynikajúci kouč.

Galis doviedol v minulosti slovenskú reprezentáciu až do baráže o postup na MS 2006, v ktorej nastúpili naši futbalisti proti Španielsko. A práve s týmto súperom bude mať v stredu do činenia súčasný národný tím. Aké šance mu v tomto súboji dáva? „Španieli budú vždy Španieli. Technicky sú vynikajúco vybavení, vedia podržať loptu, vedia spadnúť aj simulovať. Aj z toho dôvodu by som sa s nimi skôr pustil do otvorenej partie, pretože momentálne nemajú až takú kvalitu, na akú sme boli v ich prípade v minulosti zvyknutí. Jednoducho, musíme hrať viac ofenzívne. Okrem toho sa však budeme musieť vysporiadať s úmorným teplom, ktoré bude počas zápasu v Seville určite panovať,“ dodal Dušan Galis.