Budú sa hrať posledné štyri minúty prvého polčasu, potom bude nasledovať 5-minútová polčasová prestávka, po ktorej bude nasledovať druhý polčas.

Dánsky futbalista Christian Eriksen skolaboval počas sobotného zápasu majstrovstiev Európy s Fínskom. V Kodani ho priamo na ihrisku museli oživovať záchranári.

Blížil sa koniec prvého polčasu zápasu EURO 2020 medzi Dánskom s Fínskom. Neďaleko lopty si kamery všimli ležať hviezdu dánskeho tímu Christiana Eriksena. Spoluhráč slovenského futbalistu Milana Škriniara spadol na trávnik bez cudzieho zavinenia. Spoluhráči k nemu pribehli, no 29-ročný Dán nereagoval ani po príchode zdravotnej služby. Na ihrisku sa začal boj o jeho život.

Dvadsaťdeväťročný stredopoliar odpadol, keď naňho lopta smerovala po autovom vhadzovaní. Spoluhráči okamžite privolali lekársku pomoc, neskôr na trávnik zišla aj Eriksenova manželka, ktorú utešovali kapitán Simon Kjaer a brankár Kasper Schmeichel. 

Dáni okolo Eriksena vytvorili hradbu, po jeho odvoze zamierili do šatne rovnako ako fínski hráči a rozhodcovia pred nimi. 

„Momenty ako toto dávajú všetko v živote na pravú mieru . Prajem Christianovi úplné a rýchle uzdravenie a modlím sa, aby jeho rodina mala silu a vieru. V týchto časoch je jednota futbalovej rodiny taká silná a on a jeho rodina nesú so sebou dobré želania a modlitby všetkých. Počul som, ako fanúšikovia oboch tímov skandujú jeho meno. Futbal je krásny a Christian ho hrá nádherne,“ povedal pre web UEFA jej prezident Aleksander Čeferin.

Záchranári Eriksena oživovali približne pätnásť minút a potom ho transportovali do nemocnice Rigshospitalet. Na sociálnych sieťach kolovala fotografia, na ktorej bol už na štadióne na nosidlách pri vedomí. „Christian Eriksen je pri vedomí a jeho stav je naďalej stabilizovaný. V nemocnici podstúpi ďalšie vyšetrenia,“ informovala Dánska FA na twitteri.

Riaditeľ DBU Peter Moeller pre rozhlasovú stanicu Danmarks Radio povedal, že bol v kontakte s Eriksenom. „Áno, aj niektorí naši hráči s ním hovorili. Má sa dobre a to sú skvelé správy. Spoluhráči budú určite bojovať na ihrisku aj za neho.“