TU NÁJDETE PRVÉ ZÁBERY Z TRÉNINGU NAŠICH REPREZENTANTOV Z PETROHRADU

Slováci v utorok dopoludnia odleteli z Bratislavy, po obede pristáli v Petrohrade, presunuli sa do hotela a podvečer absolvovali v centre Zenitu Petrohrad prvý tréning. "Teším sa ja, tešia sa hráči, tešia sa kolegovia, sme radi, že sme tu. Tešíme sa na dianie, ktoré sa pre nás začne v pondelok. Majstrovstvá Európy sú niečo výnimočné, ojedinelý turnaj," uviedol pre futbalsfz.sk asistent trénera Marek Mintál.
      
Naši reprezentanti absolvovali generálku na šampionát v nedeľu, keď remizovali s Rakúskom 0:0, aj predposledný prípravný duel sa skončil nerozhodne, s Bulharskom 1:1. "Dva posledné medzištátne zápasy boli ťažké, veľmi ťažké, mužstvo ich odmakalo a to je výrazne dobrý signál. Proti Rakúsku sme si vypracovali tri, možno štyri veľké šance, čo nie je zlá správa. Tou bolo, že sme žiadnu nepremenili," skonštatoval náš legendárny futbalista.

 

Poliaci by mali v úvodnom zápase nastúpiť aj s kanonierom Robertom Lewandowským, ktorý je ich najväčšou zbraňou. "Odvádza obdivuhodnú robotu, obdivujem ho, má neskutočné čísla. Ale tak, ako každý jeho súper, aj my máme ambíciu ustrážiť ho, nedovoliť mu presadiť sa,“ dodal Mintál.