Futbalisti sú na vrchole mužskej krásy už odvtedy, ako sa kope do guľatého čuda. George Best, David Beckham, Cristiano Ronaldo či Claudio Marchisio sa ocitli v mokrom sne nejednej ženy. Prečo sú taký atraktívni? V porovnaní s hráčmi amerického futbalu sú štíhlejší, basketbalisti sú zas prehnane vysoký a bejzbalisti nízky. Futbalistov by sme mohli porovnať s cyklistami, ale tí majú nevýhody. Kým futbalista sa môže pochváliť nagélovanými vlasmi, tak cyklisti majú hlavu zakrytú prilbou a tvár veľkými okuliarmi. To im výrazne uberá na atraktivite.

Hráči futbalu potrebujú štíhle telo na nabehanie kilometrov, ale aj silu na osobné súboje. To je priam ideálna kombinácia na ohúrenie nežnejšieho pohlavia. „Evolúciou sme sa nastavili, že si vyberáme partnerov tak, aby sme čo najviac podporili náš reprodukčný úspech. Vyberiete si takého, ktorý bude schopný nielen vám a deťom zabezpečiť obživu, ale aj ochranu,“ povedal evolučný biológ Erik Postma pre Goal.com. Svalnatá postava je predpokladom ochrany a vytrvalosť so štíhlym telom poukazujú na lovecké schopnosti. Rovnováha týchto dvoch atribútov je ideálom prežitia. To čo však platí v Európe, nemusí v Ázii.

Záleží aj na úspechoch? K atraktívnosti futbalistu by vo veľkej miere mali prispievať aj tie. Vyšportované telo a asymetrická tvár sú síce lákadlom pre spotrebiteľov, ale nemusí to tak vždy byť. Čo sa jedným páči, druhým nemusí. Reklamné agentúry či ľudia si často vyberajú za vzory aj menej fyzicky menej atraktívnych futbalistov. Za všetko len jeden príklad – Lionel Messi. Asi ťažko ho budete hľadať v rebríčkoch najsexi futbalistov. Úplne sa vytrháva zo stereotypov – meria len 170 centimetrov a len málokedy na rozdiel od iných ukazuje svoje telo. Všetko si vynahrádza svojou futbalovou genialitou a pre časť ženskej populácie je mimoriadne atraktívny.

TOP 10 najžiadanejších futbalistov na sex si pozrite TU!