FOTO hráčov s deťmi a rodinami nájdete TU!

Futbalová reprezentácia sa po dvojtýždňovej zaberačke v rakúskom Windischgarstene a dvoch prípravných stretnutiach s Bulharskom (1:1) a Rakúskom (0:0) presunula naspäť do Senca. Zverenci Štefana Tarkoviča dolaďovali pred štartom futbalového šampionátu posledné detaily, no v utorok na niekoľko hodín od futbalových myšlienok vypli a dosýta si užili chvíle strávene s najbližšími. Do seneckého hotela totiž za futbalistami zavítali ich rodiny. 

Zraz národného tímu sa tak na niekoľko hodín doslova premenil na škôlku. Po hoteli a priľahlom areáli sa to hemžilo ratolesťami slovenských futbalistov. Marek Hamšík si so svojimi deťmi zahral basketbal, nechýbali synovia Róberta Maka, no mnohí hráči svoje deti ešte len tlačili v kočíku alebo držali na rukách - pred pár mesiacmi totiž rodičovské povinnosti pribudli napríklad Milanovi Škriniarovi, Lukášovi Haraslínovi či Martinovi Dúbravkovi. 

„Akcia s rodinami bola vopred naplánovaná. Mužstvo bolo spolu dva týždne na sústredení a pred odletom na šampionát bolo v pláne voľno. Keby sme neboli v bubline, hráči by mali rozchod na jeden a pol dňa a mohli ísť pozrieť svojich najbližších. Keďže sme sa chceli vyhnúť tomu, aby opustili bublinu, umožnili sme im, aby ich rodiny mohli prísť za nimi. Samozrejme, všetci, ktorí prišli na návštevu, boli otestovaní,“ uviedla hovorkyňa SFZ Monika Jurigová.

To však nebolo všetko, reprezentantov po príjemnom poobedňajšom programe prekvapil aj koncert legendárnej slovenskej kapely IMT Smile. Ten sa pred hráčmi podarilo utajiť až do poslednej chvíle a na hity Ivana Táslera skákali prekvapení reprezentanti ako zmyslov zbavení. Líder skupiny im po súkromnom koncerte na šampionáte poprial veľa šťastia. Ostáva len veriť, že príjemný deň strávený s rodinnými príslušníkmi dobije futbalovú reprezentáciu pozitívnou energiou.

FOTO hráčov s deťmi a rodinami nájdete TU!