Na slovenských futbalistov čaká na EURO 2020 tretie a zároveň najdôležitejšie vystúpenie. V Seville sa predstavia proti hlavnému favoritovi našej skupiny - domácemu Španielsku. Zverenci Štefana Tarkoviča majú po dvoch dueloch na konte tri body a postup do osemfinále šampionátu vo svojich rukách. Rozhodnúť o ňom musia hlavne svojimi nohami, pričom tie má na starosti najmä realizačný tím reprezentácie.

Šikovné ručičky lekárov, masérova fyzioterapeutov sa starajú o to, aby boli slovenskí hráči čo najlepšie pripravení po fyzickej stránke. Zatiaľ čo futbalisti sú vždy v žiare reflektorov, realizačný tím je často prehliadaný, pričom jeho úloha je nemenej dôležitá ako samotné výkony hráčov priamo na trávniku. O tím okolo kapitána Mareka Hamšíka sa na šampionáte starajú lekári Ján Baťalík s Vladimírom Penerom, fyzioterapeuti Marián Drinka, Martin Nozdrovický, Peter Hečko a tiež masér Mário Prelovský. 

Ten má na starosti aj pitný režim reprezentácie. „Deň pred zápasom je veľmi dôležitý, aby sa hráči dostatočne zavodnili. To, čo nevypijú pred zápasom, už len ťažko dobehnú v deň stretnutia či počas neho. Snažíme sa, aby boli hráči v tomto pripravení maximálne. Po každom tréningu dostávajú svoje regeneračné drinky, ktoré im miešame aj s ďalšími doplnkami,“ prezradil pre futbalsfz.sk Prelovský. A čo pijú futbalisti počas samotného duelu? „Cez zápasy pijú hráči iontové nápoje, počas polčasu si dajú gély na doplnenie energie. Po zápase ich opäť zavodňujeme - džúsy, bobuľové ovocie, proteíny a regeneračný drink,“ dodal Prelovský.