Christian je vynikajúcim stredopoliarom dánskej reprezentácie, ktorý na klubovej úrovni oblieka dres talianskeho majstra Inter Miláno, no mimo trávnika je oddaným manželom a starostlivým otcom. Jeho manželka Sabrina pochádza z dánskeho Tommerupu a so svojou životnou láskou sa spoznali už v roku 2012. Manželmi sú tri roky.

Zábery zamilovaného Eriksona s jeho manželkou nájdete vo FOTOGALÉRII

Sabrina je vyučená kaderníčka, no už dlhší čas sa venuje im dvom spoločným deťom a aj preto sa zväčša drží v úzadí a svojho manžela podporuje len na diaľku. „Pre svoju prácu žijem sedem dní v týždni,“ povedal v jednom z rozhovorov Eriksen, aby vzápätí vyzdvihol svoju polovičku. „Je to pre ňu veľmi ťažké, ale podporuje ma, ako sa len dá. A za to som jej nesmierne vďačný.“

O tom, že medzi nimi panuje stále harmónia a sú na seba mimoriadne naviazaní, svedčia práve fotografie z Christianovho kolapsu. Jeho manželka sa krátko po ňom dostavila z tribúny kodanského štadióna na hraciu plochu, kde ju musel upokojovať kapitán dánskeho tímu Simon Kjaer. A práve tieto zábery, ktoré si môžete pozrieť TU, patria k najdojímavejším z tohtoročného šampionátu a futbalu vôbec.