Od soboty sa priamo v Petrohrade nachádza aj redakcia Šport24.sk. Už len samotný prílet do Ruska bol poriadne divoký, pretože domáci nechali čakať v ľudí v lietadle po pristátí ďalších 45 minút. Následne každý musel vyplniť rovnaké tlačivo, ktoré už vyplnil pred odletom a Rusi potom pre istotu znova otestovali všetkých na palube, hoci musel mať každý už pred nástupom do lietadla negatívny PCR test. 

V samotnom meste pripomínajú konajúci sa šampionát hlavne reklamné bannery vyvesené pozdĺž petrohradských bulvárov. Občas sa v dave mihnú priaznivci v tričkách s logom šampionátu alebo v dresoch krajín, ktoré v Petrohrade hrajú svoje zápasy. Ako je to už v Rusku bežné, na každom kroku striehne polícia a ďalšie bezpečnostné zložky, ktoré dohliadajú na poriadok v uliciach. Tie však v sobotu večer v centre mesta nemuseli riešiť nič závažné, hoci boli hlavné ulice preplnené ľuďmi aj hodinu pred polnocou.

Domáci Rusi pritom hrali od 22.00 tunajšieho času zápas s Belgickom, no tí, ktorí sa nedostali na štadión, si prehru zbornej 0:3 pozreli v baroch. Metro a iné spôsoby hromadnej dopravy fungovali bez najmenších problémov. Ak sa ale chystáte podporiť slovenských futbalistov, pripravte sa na to, že v Rusku si z koronavírusu mnohí nerobia ťažkú hlavu a v metre minimálne polovica cestujúcich nenosí rúška, pričom práve vo veľkých davoch v uzavretých priestoroch je riziko nákazy oveľa väčšie.