V 10. minúte zápasu sa 12-tisíc fanúšikov na štadióne Parken v Kodani zdvihlo zo sedadiel a začalo tlieskať Eriksenovi, ktorého nakoniec zdravotníci v sobotnom súboji proti Fínsku vrátili k životu. Tlieskať začali aj hráči oboch tímov a rozhodca stretnutia Kuipers dokonca prerušil na minútu stretnutie a pridal sa k potlesku. Gesto podpory podporila aj dánska kráľovská rodina.

Emotívne prežíval zápas útočník Belgicka a spoluhráč Eriksena v Interi Miláno Romelu Lukaku.  Počas prerušenia silno objímal hráčov Dánska na čele s kapitán. Po poslednom hvizde dlho stískal trénera Dánov Kaspera Hjulmanda.  „Povedal som im, ako veľmi si ich vážim. Zachránili život môjho priateľa a som im za to vďačný. Christian je dobrý človek. Postoj, aký zaujali smerom k zápasu, bol fantastický. Zaslúžili si viac.“ vyhlásil Lukaku po stretnutí. Gesta kanoniera nenechali hladným ani trénera Hjalmunda, ktorý po zápase dal pred ním klobúk dole: „Urobil na mňa veľký dojem. Hovorievam, že futbal je jednou z najkrajších vecí na svete a spája ľudí na celej planéte. Nezáleží na etnickom pôvode a ani náboženstve. Základy správneho fungovania sveta sa dajú učiť futbalom. Lukaku je príjemný a dobrý človek. Všetci, ktorí hráme futbal, sme prepojení a dnes sa to ukázalo.“

Belgický obor sa v 1. polčase musel prizerať, ako ich Dáni valcujú a nakoniec bol rád, že prvé dejstvo prehrali len 0:1. „O Eriksenovi som veľa premýšľal. V prvom polčase som sa snažil tieto myšlienky zahnať, ale bolo to ťažké. V druhom polčase som sa už prebral a myslím si, že môj výkon išiel hore,“ priznal Lukaku. Do druhého polčasu tréner Belgičanov Roberto Martinez poslal uzdraveného Kevina De Bruyneho. Hviezda Manchestru City najprv nahrala na vyrovnávajúci gól Torgenovi Hazardovi a v 70. minúte sama dokonala obrat na konečných 2:1 pre Belgicko.