Slováci v pamätnom zápase za hustého sneženia vyhrali 1:0 a zabezpečili si postup na svetový šampionát. Po záverečnom hvizde vtedy vtrhli na trávnik desiatky našich priaznivcov, aby sa s hráčmi podelili o veľkú radosť. Fanúšikov však čoskoro spacifikovala polícia. Bol medzi nimi aj Viktor Kríž.

„Bolo to najskôr príjemné víťazstvo s oslavami postupu na MS. Vbehli sme na ihrisko, no nik netušil, že v Poľsku je to trestný čin, za ktorý nám hrozia veľké tresty a pokuty. Vbehli sme na trávnik a po chvíli sme sa prestali tešiť z výhry. Vozili nás v policajnej dodávke po vyšetreniach, či nám policajti dačo urobili, alebo nie. Boli sme v poľskom väzení na jeden deň, no s odstupom času na to spomínam ako na zážitok. Oslavovali sme postup, potom sme boli nešťastní, ale keď nás prepustili, tak sme sa smiali na tom, aké majú zákony. Dodnes na to spomíname. Potom nás dokonca pán tréner Weiss pozval na večeru s hráčmi,“ zaspomínal si majiteľ cestovnej kancelárie Travelstar.

Na Slovensko čaká po necelých 12 rokoch opäť dôležitá konfrontácia s Poľskom, tentoraz už priamo na vrcholovom šampionáte. Obe krajiny duelom v Petrohrade odštartujú svoje účinkovanie na EURO 2020. „Ako sme sa v Rusku presvedčili už na hraniciach sú zákony zasa úplne iné. Tu sa asi nikto neodváži vbehnúť na ihrisko, ani keď vyhráme 5:0. V Petrohrade asi nikto nechce prezentovať rovnaký oslavný chorál na ihrisku,“ dodal Kríž s úsmevom pre Šport24.sk. A aké nám dáva šance? „Každý zápas bude ťažký a každý bod bude úspechom pre slovenských futbalistov. Treba sa tešiť aj z maličkostí.“