VIDEO Kielce ovládli pred duelom s Anglickom slovenskí fanúšikovia: My sme tu doma

Z Poľska Juraj Vnuk a Ľubomír Mravec

Hotové šialenstvo. Slovenskí fanúšikovia si podmanili centrum poľského mesta Kielce. Atmosféra je už niekoľko hodín pred úvodným hvizdom elektrizujúca. Svojimi hlasivkami sú pripravení pohnať našich sokolíkov za kľúčovými bodmi v ťažkom súboji proti Anglicku (18.00). V nemom úžase z invázie našich priaznivcov sú aj domáci.

Mladíkov čaká na ME slávny Albion: Zastavia sokolíci milionárov z Anglicka?

Pred duelom so slávnym Albionom sa zverenci trénera Hapala vyjadrili, že cítia podporu fanúšikov. Veria, že im v dnešnom zápase vytvoria na štadióne domáce prostredie. „Našich priaznivcov sme cítili už v Lubline, záverečná ďakovačka bola úžasná. Teraz by sme mali hrať prakticky v domácom prostredí, tak si to snáď užijeme,“ dušoval sa stopér Milan Škriniar.

Kielce sa zahalili do slovenských farieb. Od obeda sa na námestí, ktoré je kilometer od štadióna, schádzali davy fanúšikov, ktorí neváhali podporiť našich mladíkov aj napriek pracovných povinnostiam. Ulicami sa ozývajú ľudové piesne, ale aj známe pokriky “ Slovenskooo!“ Na zaplnených terasách je odhadom 3-tisíc natešených Slovákov. „Je pondelok, zlý dátum na futbal, no ušli sme z práce. Nemohli sme tu chýbať, toto je fantastická atmosféra,“ hovoril nám Martin z Prešova. Slovenský kotol by mal byť na štadióne plný, odhaduje sa návšteva okolo 7-tisíc priaznivcov zo Slovenska. Tradičné pesničky či hecovačky nechýbajú a všetci veria, že naši chlapci zvládnu súboj s Anglickom.

Autor: Šport24.sk, foto autori