O oba presné zásahy sa v rozpätí 9. a 11. minúty postaral španielsky stredopoliar Dani Olmo, ktorý prišiel len v zime z Dinama Záhreb za 19 miliónov eur. V deviatich vystúpeniach má na konte tri góly. "Cítim sa skvelo, že som zažil môj prvý dvojgólový zápas za Lipsko. Dôležitejšie však je víťazstvo, to ma teší viac. Je to vzpruha pred zostávajúcimi súbojmi, chceme uspieť v každom, získať deväť bodov a prebojovať sa do Ligy majstrov," vyhlásil 22-ročný Olmo na oficiálnej klubovej stránke.

Lipsko si v tabuľke poistilo tretiu pozíciu, na ktorej figuruje so ziskom 62 bodov. Borussia Mönchengladbach na štvrtom mieste zaostáva o šesť bodov a o priblíženie sa v sobotu bojovala na štadióne majstrovského a vedúceho Bayernu Mníchov. "Mali sme šťastie, že sme neinkasovali hneď na začiatku. Potom sme strelili dva góly rýchlo za sebou. Nepodarilo sa nám pridať tretí a Hoffenheim nás dostal pod veľký tlak. Priala nám šťastena, no víťazstvo nie je nezaslúžené. Pripísali sme si dôležité tri body, chceme využiť šancu, aby sme zabezpečili miestenku v Lige majstrov," povedal Nagelsmann, ktorého zverenci majú od reštartu najvyššej nemeckej súťaže bilanciu tri víťazstvá a tri remízy.

Werner je s 25 presnými zásahmi stále druhý najlepší strelec tejto bundesligovej sezóny, z predchádzajúcich šiestich zápasov sa presadil v dvoch. Na triumfe nad Mainzom 5:0 sa podieľal hetrikom, raz skóroval do siete Kolína (4:2). V Lipsku nepočítajú s tým, že by sa na služby 24-ročného útočníka nemeckej reprezentácie mohli spoliehať oveľa dlhšie. Na spadnutie je jeho prestup do FC Chelsea, anglická strana je podľa správ z oboch krajín ochotná zaplatiť výkupnú klauzulu v približnej hodnote 55 miliónov eur platnú do 15. júla.

Werner prišiel do Lipska v roku 2016. V tejto sezóne sa vo všetkých súťažiach sa presadil 31-krát. "Nemyslím si, že s nami bude aj v nasledujúcom ročníku," predznamenal Nagelsmann a jeho slová potvrdil aj športový riaditeľ Markus Krösche: "Sme radi, že momentálne si oblieka náš dres. Určite sa to však zmení. Budeme informovať, keď nastane posun."