O spoločný míting požiadali zástupcovia spoločnosti A22 Sports Management, ktorá vznikla v polovici októbra a zastupuje záujmy klubov navrhovanej Európskej Superligy. Trojčlennú delegáciu spoločnosti viedol v Nyone výkonný riaditeľ Bernd Reichart, prezident UEFA Alexander Čeferin prizval na stretnutie aj 22 zástupcov ďalších zainteresovaných strán - z piatich najväčších európskych líg, Európskej klubovej asociácie, hráčskej únie FIFpro i zo strany fanúšikov. Nechýbali predstavitelia veľkoklubov Bayernu Mníchov a Paríža Saint-Germain, ktorí sa od začiatku postavili proti novej súťaži.

"Členovia A22 boli očividne prekvapení z množstva prítomných ľudí a dve hodiny boli ´masakrovaní´," povedal jeden z účastníkov mítingu, ktorý chcel zostať v anonymite. Podľa jeho slov pôsobila druhá strana, že improvizuje. "Zúčastnené zainteresované strany opäť jednomyseľne odmietli odôvodnenie projektu," uviedla vo vyhlásení UEFA.

Z pôvodnej dvanástky klubov, ktoré sa prihlásili ku projektu, ho stále presadzujú už len Real Madrid, FC Barcelona a Juventus Turín. Informovala agentúra AFP.