Čerstvý víťaz Ligy majstrov Real Madrid má dvojité zastúpenie v podobe brankára Thibauta Courtoisa a kapitána Karima Benzemu, ktorý bol hlavným strojcom štrnásteho triumfu "bieleho baletu" v najprestížnejšej futbalovej súťaži a je jasným favoritom na víťazstvo.  Trojicu uzatvára Courtoisov reprezentačný spoluhráč  Kevin De Bruyne, ktorého Manchester City opäť nedokázal dokráčať k titulu, stopku Guardiolovým zverencom vystavil práve Real Madrid. 

Všetci traja nominovaní majú za sebou z individuálneho hľadiska veľmi podarený ročník. Brankár  Courtois bol pre Real počas celého priebehu sezóny oporou, no jeho výkony vygradovali vo finále, kde vychytal útočné hviezdy Liverpoolu a výraznou mierou sa zaslúžil o zisk ušatej trofeje. De Bruyne podával štandardne výborné výkony, či už v domácej lige, alebo v pohároch.  Oproti minulým rokom navyše nevynikal len v gólových prihrávkach, ale často aj sám zakončoval. Benzemov prínos pre klub bol opäť enormný, čo podčiarkol 15 strelenými gólmi a stal sa tak najlepším strelcom uplynulého ročníka Ligy majstrov. 

FOTOGRAFIE kandidátov a ich ceste v Lige majstrov uvidíte TU!

Aní jeden z trojice nominovaných túto cenu predtým nezískal.  UEFA anketu vyhlasuje od roku 2011, kedy ju ovládol Lionel Messi. Posledným víťazom je zatiaľ záložník Jorginho, ktorý z Chelsea vyhral predošlý ročník súťaže, navyše úspešnú sezónu podčiarkol titulom na EURE, ktoré Taliani vyhrali. 

Vyhlásená bude aj cena pre najlepšieho trénera, ktorú dostane jeden z trojice Carlo Ancelotti (Real Madrid), Jürgen Klopp (FC Liverpool) a Pep Guardiola (Manchester City). Favoritom je samozrejme taliansky tréner Carlo Ancelotti, ktorý dokázal oboch svojich konkurentov poraziť, v semifinále, respektíve vo finále.