Bránili Messiho, dnes už medzi nami nie sú, dojímavé FOTO nájdete TU!

Západočeší nastúpili 19. októbra na Camp Nou proti Barcelone, v ktorej zostave hral Leo Messi v najlepšej forme, Xavi, Iniesta, Dani Alvés a celé to riadil Pep Guardiola. Hráči Viktórie Plzeň na favorizovaný celok vybehli s odhodlaním a bojovnosťou. Konečný výsledok 2:0 sa proti jednému z najlepších mužstiev histórie dal považovať za úspech. V zostave Plzne nastúpila aj trojica David Bystroň, František Rajtoral a Marian Čišovský, ktorí predčasne zomreli.

Dištanc, drogy a dlhy

Bystroň, ktorý sa narodil v Levoči bojoval zo závislosťou od metanfetamínu. Po tom, ako mu zakázanú látku našli v tele, dostal dvojročný zákaz činnosti. K tomu sa pridali obrovské dlhy v miliónoch českých korún a Bystroň sa rozhodol zobrať si život. Urobil tak 19. mája 2017, keď sa obesil vo svojom byte vo Švajčiarsku ako 34- ročný. 

Depresie, dlhy a samota

Veľmi podobný je aj príbeh Františka Rajtorala. Sympaťák dlhodobo bojoval s depresiami a závislosťou na hazarde, ktorá mu spôsobila obrovské dlhy. Všetko to vygradovalo počas pôsobenia v tureckom Gaziantepspore. Klub neplatil na čas, dlhy rástli a s tým aj depresie. Navyše po odchode kamaráta Kolára ostal v cudzej krajine úplne sám. Jediné východisko tak našiel v ukončení života a tak sa 23. apríla 2017 obesil. Medzi jeho a Bystroňovou smrťou neubehol ani mesiac. 

Statočný boj prehral po šestich rokoch 

Na záver príbech výnimočného bojovníka. Slovenský obranca Marián Čišovský podľahol v roku 2020 neliečiteľnej chorobe ALS. Rodák z Humenného statočne bojoval šesť rokov, no nakoniec 28. júna 2020 svoj boj prehral. Ostali po ňom tri deti.