ŠK Slovan Bratislava ešte uplynulý piatok adresoval UEFA viac než trojstranový protest, v ktorom prostredníctvom konkrétnych faktov a argumentov zhrnuli závažné pochybenia faerskej strany a poukázali na údajne neférové konanie zo strany miestnych úradov. Rovnako tak v pondelok odoslali UEFA negatívne výsledky testov na Covid-19 u všetkých členov prvej výpravy, ktorí sa vrátili na Slovensko.

„Belasí“ vsadili všetko na jednu kartu. Podali oficiálne odvolanie na Športový arbitrážný súd (CAS), ktorý sa ním bude zaoberať a môže celý priebeh zvrátiť. „Rozhodnutie nás neteší a všetci sme v tejto chvíli sklamaní. Chcem však zdôrazniť, že my nevedieme a nebudeme viesť žiadny boj voči UEFA. V tomto prípade totiž prehral predovšetkým futbal, a to z dôvodu neférových krokov zo strany úradov na Faerských ostrovoch, ktoré robili všetko pre to, aby sa zápas neodohral,“ nechal sa počuť Ivan Kmotrík mladší.

Ten verí, že účastník minuloročnej skupinovej fázy Európskej ligy ma dostatočne silné fakty na to, aby uspel v odvolaní a v 2. kole ligy šampiónov si napokon zahral práve on. „Nevzdávame našu snahu. Máme dostatok jasných argumentov a faktov. Preto sme podali odvolanie voči tomuto rozhodnutiu na Športový arbitrážny súd a právnou cestou sa budeme snažiť dosiahnuť to, čo nám prináleží. Nielen pocity nás všetkých, ale hlavne fakty hovoria, že sme boli poškodení neférovým konaním faerskej strany i tým, že Klaksvík si nesplnil svoje povinnosti v zmysle protokolu UEFA. Na faerskej strane došlo k viacerým pochybeniam a diskriminácii,“ dodal odhodlane generálny riaditeľ Slovana Bratislava.