V utorok 8.9.2020 vyšlo na oficiálnej stránke Slovana Bratislava vyjadrenie o testoch na protilátky na COVID-19. Bratislavčania dali testovať fyzioterapeuta, ktorého Faerčania označili za nakazeného. Bol súčasťou prvej výpravy belasých, ktorá musela putovať domov, on však ostal na Faerských ostrovoch. Musel byť totiž v karanténe.

Čo je však naozaj podozrivé, je fakt, že v tele nemá žiadne protilátky na koronavírus. Aspoň tak to prezradili testy na protilátky v akreditovanom laboratóriu, ktorým sa fyzioterapeut podrobil po návrate na Slovensko. Práve test na protilátky dokáže preukázať, či aj človek, ktorý nemal príznaky, prekonal ochorenie Covid-19.

„Výsledok testu na protilátky len potvrdzuje naše pochybnosti o testovaní a opatreniach, ktoré boli vykonané na Faerských ostrovoch. Krvné testy u fyzioterapeuta nepreukázali prítomnosť protilátok na Covid-19. Uvedomujeme si, že ani týmito skutočnosťami nezvrátime rozhodnutie UEFA, no považovali sme za podstatné zverejniť túto dôležitú informáciu. Cítime sa právom poškodení. Sme sklamaní a smutní, že sme nie našou vinou prišli o možnosť pokračovať v kvalifikácii Ligy majstrov,“ povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.