Po prvom zápase, v ktorom sa zrodila bezgólová remíza, začala Slavia na ihrisku súpera v odvete parádne. V 3. minúte viedla po góle Olayinku, odvtedy sa však presadzovali už len Dáni. Najskôr v 65. minúte vyrovnali na 1:1 a v 84. minúte išli do vedenia.

Práve druhý a zároveň víťazný gól rozbúril vášne v tíme hostí. Midtjylland mal po ruke hostí výhodu pokutového kopu. Ten zneškodnil brankár Slavie Ondřej Kolář. Rozhodca však prerušil hru, VAR preskúmal situáciu a skúsený rozhodca Damir Skomina nariadil opakovanie. Dôvod? Kolář sa vraj pohol z čiary skôr, ako povoľujú pravidlá. Opakovaný pokutový kop Alexander Scholz premenil a Dáni išli do vedenia. V závere pridali v priebehu troch minút ďalšie tri góly a po víťazstve 4:1 si zahrajú skupinovú fázu.

„Neveril som vlastným očiam, že sa k tomu vrátili. Som presvedčený, že som stál na čiare. Je to prasačina najväčšieho kalibru, čo tu s nami predviedli, s tým sa budem dlho vyrovnávať. Ak sa nemýlim, títo rozhodcovia pískali aj finále Ligy majstrov a z nás si tu robili prdel. Som z toho znechutený. Všetci nechali na ihrisku všetko a toto je dýka do chrbta. Nechápem, že sa môže niečo podobné na tejto úrovni stať,“ penil brankár Slavie Kolář po zápase a dodal: „Rozhodca mi povedal, nech mlčím, vraj z VAR dostal pokyn, že som bol krok pred čiarou, ja som bol ale na čiare. Naozaj hanba, mal sa ísť aspoň pozrieť. Nechápem, že tak skúsený rozhodca je lenivý ísť sa päťdesiat metrov pozrieť sám na monitor.Taký prasorozhodca.“

Tréner Slavie Jindřich Trpišovský vyjadril svoju nespokojnosť priamo na ihrisku, keď situáciu konzultoval so Skominom počas zápasu. „Išiel som sa ho opýtať, čo ho viedlo k tomuto rozhodnutiu. On mi na to odpovedal, že mu to zavolal videorozhodca a on s tým vraj nemá nič spoločné. Tak som sa ho ešte opýtal, keďže ide o tak dôležitý moment, prečo neurobí tých päťdesiat metrov a nejde sa na to pozrieť. Odpovedal, že verí videu a že je tam nulová tolerancia od minulej sezóny. Povedal som mu, že sa na to štrnásť dní pripravujeme, ide o veľa, tak či je problém dobehnúť päťdesiat metrov k videu. Takto sa nám akurát vysmial do očí. A rozhodca mi ešte po zápase na chodbe ukazoval palec hore...“

Kolář bol pred čiarou pár centimetrov, kvôli čomu sa pokutový kop opakoval.
Kolář bol pred čiarou pár centimetrov, kvôli čomu sa pokutový kop opakoval.
Zdroj: print screen video

Posledný zápas v drese Slavie odohral obranca Vladimír Coufal. Ten posilnil anglický West Ham United, rozlúčku so „zošívanými“ si však predstavoval inak. „Neviem, ako to povedať slušne. Utreli si s nami zadok. Už chápem ten ich moneyball,“ hovoril po zápase ironicky.

V podobne ironickom tóne hodnotil spornú situáciu kapitán Slavie Jan Bořil. „Vedeli sme, že sa hrá o veľké peniaze, ale nečakali sme, čo sa môže stať. Hrôza. Toto si dovoliť v play off Ligy majstrov pár minút pred koncom, za stavu 1:1, klobúčik dole.“

Hráčov Slavie ľutoval aj ich bývalý spoluhráč Milan Škoda, ktorý na začiatku roka prestúpil do tureckého Rizesporu. „Najhoršie futbalové pravidlo v histórii. Kto túto sra*ku vymyslel. V Turecku som to už zažil, tiež nás slušne vycvičili, ale v play off Ligy majstrov to je iný level,“ napísal na Twittri.

ČO HOVORIA PRAVIDLÁ

Na sociálnej sieti sa však objavil záber, ktorý ukazuje, že v momente zahratia prvého pokutového kopu bol brankár Slavie Kolář skutočne obomi nohami pred čiarou na špičkách. „V okamihu, keď strelec kope do lopty, musí sa brankár brániaceho mužstva aspoň jednou časťou nohy dotýkať bránkovej čiary. Ak nie je nohami priamo na zemi (je vo výskoku), musí byť nad bránkovou čiarou,“ píše sa v pravidlách.

Kolář bol pred čiraou síce len niekoľko centimetrov, ale predsa. Rozhodnutie videorozhodcov teda bolo kruté, ale v súlade s nastaveným trendom, keď aj o góloch z ofsajdov, resp. o ich zrušení pomocou kalibračných čiar rozhodujú milimetre.