Obhajca trofeje Real Madrid sa v osemfinále futbalovej Ligy majstrov stretne s FC Liverpool. Pôjde o reprízu finále uplynulého ročníka prestížnej súťaže. Šlágrom bude dvojzápas medzi Bayernom Mníchov a Parížom St. Germain. Neapol so slovenským reprezentantom Stanislavom Lobotkom zabojuje o postup proti Eintrachtu Frankfurt a Inter Miláno s Milanom Škriniarom proti FC Porto.

Ohlasy na žreb /zdroj: uefa.com, DPA, AFP, AP/:

Thomas Müller, hráč Bayernu Mníchov: "Stretnú sa dva skvelé kluby. Žiaľ, jeden z tejto dvojice nepostúpi. Teším sa na tento veľký dvojzápas."

Oliver Kahn, predseda predstavenstva Bayernu Mníchov: "Je to najťažší súper, akého sme mohli dostať."

Hasan Salihamidžič, športový riaditeľ Bayernu Mníchov: "Top súper, top zápas. Dostali sme jedno z najlepších mužstiev sveta a Európy s mnohými hviezdami. Pre každého fanúšika budú tieto súboje lahôdkou. Tešíme sa na to."

Luis Campos, športový riaditeľ PSG: "V tomto súboji budeme mať extra motiváciu. Je to veľká príležitosť na odplatu, veľa hráčov si pamätá neúspešné lisabonské finále z roku 2020."

Emilio Butragueňo, jeden z riaditeľov Realu Madrid: "Stretnú sa dvaja velikáni. Bude to pre divákov elektrizujúce a fascinujúce. Uvidíme, ako na tom budú hráči po pauze počas majstrovstiev sveta."

Edin Terzič, tréner Borussie Dortmund: "Čaká nás špičkový tím s (Pierreom Emerickom) Aubameyangom a (Christianom) Pulisicom, takže sa stretneme so známymi tváram. Samozrejme, chceme ísť do ďalšieho kola."

Javier Zanetti, viceprezident Interu Miláno: "Pred hráčmi Porta máme veľký rešpekt. Vyhrali svoju skupinu a videl som ich duel s Atleticom Madrid, v ktorom si vytvorili veľa šancí. Dúfam však, že to zvládneme a osemfinále nás zastihne v dobrej forme."

Luciano Spalletti, tréner SSC Neapol: "Každý súper v tejto fáze je náročný. Sme radi, že sme sa vyhli Parížu St. Germain. Eintracht je víťaz Európskej ligy, čo je druhá najvýznamnejšia súťaž v Európe. Ako tím sú na vzostupe, určite to nebude ľahké."

Xavi, tréner FC Barcelona (Európska liga): "Manchester je náš tradičný rival. Pod trénerom Ten Hagom vyrástli a majú v tíme skvelé individuality."