Podľa agentúry AP tak už nič nebráni zmene dejiska a Európska futbalová únia (UEFA) by mala do konca týždňa potvrdiť arénu Estadio do Dragao ako dejisko zápasu medzi Chelsea a Manchestrom City. V Portugalsku v stredu povolili návrat divákov na štadióny, v záverečnom kole ligy na budúcu stredu môžu kluby naplniť tribúny na 10% z ich kapacity. UEFA verí, že na finále LM by mohlo prísť do hľadiska 10.000 fanúšikov.
      
Duel je na programe 29. mája a pôvodne sa mal konať v Istanbule. V Turecku sa však zhoršila situácia s pandémiou koronavírusu a Briti zaradili krajinu na tzv. "červený zoznam". Každý navrátilec z nej musí absolvovať karanténu. UEFA zvažovala aj presun zápasu do londýnskeho Wembley, rokovania sa však zasekli. Karanténne povinnosti sa týkajú aj zahraničných návštevníkov z krajín "červeného zoznamu", to by ovplyvnilo oficiálnych hostí UEFA, sponzorov či médiá. Medzi červenými krajinami je aj Švajčiarsko, kde sídli strešná organizácia európskeho futbalu, a tej sa nepodarilo zabezpečiť cestovné výnimky.
      
Portugalsko je na "zelenom zozname" a návrat z tejto krajiny do Veľkej Británie nepodlieha karanténnej povinnosti. Sezóna najprestížnejšej európskej klubovej súťaže sa v Portugalsku dohrávala aj vlani.