Rekordný 13-násobný víťaz súťaže Real Madrid si už v prvom polčase vypracoval dvojgólový náskok, Liverpool nemal v tom čase na konte žiadny strelecký pokus. Domáci sa museli zaobísť bez zraneného kapitána Sergia Ramosa, ich snaha v úvodnej desaťminútovke priniesla iba dva rohové kopy bez výraznejšieho ohrozenia bránky súpera. To prišlo až v 14. minúte, keď Ferlan Mendy na ľavej strane obišiel protihráča a po jeho centri hlavičkoval Vinicius Junior vedľa bránky.

Ten istý hráč sa v 27. minúte už dočkal, keď si na hrudi spracoval skvelý pase Toniho Kroosa hlboko z vlastnej polovice a proti jeho zakončeniu bol Allison bezmocný. O deväť minút neskôr viedol Real o dva góly, pretože ďalší ďalekonosný pas Kroosa odvrátil Trent Alexander-Arnold iba pred Marca Asensia, ktorý si obhodil brankára a pohodlne pridal druhý zásah svojho tímu. Pred prestávkou ešte mohol zvýšiť opäť Asensio, z uhla však netrafil do priestoru bránky.

Liverpool sa po zmene strán presadil hneď zo svojej prvej strely, zblokovaný pokus Dioga Jotu sa dostal k Mohamedovi Salahovi a ten zblízka aj s pomocou brvna prestrelil Thibauta Courtoisa. Real v reakcii zvýšil obrátky, po hodine hry pálil Kroos po spätnej prihrávke nad bránku hostí. O tri minúty neskôr na druhej strane Mendy v poslednej chvíli zabránil skórovať Manemu. V 65. minúte pridal svoj druhý gól v zápase Vinicius Junior, keď sa po asistencii Luku Modriča presadil strelou zvnútra šestnástky a stanovil skóre na 3:1.