Každý futbalový priaznivec má v hlave výsledok FC Barcelona – Bayern Mníchov 2:8. Prehra má silné následky. Lionel Messi, ktorý nebol nikdy viac ponížený ako tú noc v Lisabone, je na odchode z klubu. Všetko vyvolala táto zahanbujúca prehre.

Na druhej strane Bayern Mníchov má za sebou úspešnú sezónu. Vyhral Bundesligu, Nemecký pohár a všetkých 11 zápasov v Lige majstrov, čím šiestykrát v histórii zdvihli nad hlavu ušatú trofej.

Champions League prechádzali ako nôž maslom. V skupine po dvakrát zdolali Crvenu Zvezdu. Tottenham aj Olympiacos. V osemfinále v dvoch zápasoch zahanbili Chelsey Londýn. Až vo štvrťfinále mali naraziť na poriadneho súpera. FC Barcelona však pri nasadení Bayernu pôsobil ako žiačik pri profesionáloch „Rozcvičovali sme sa už asi 10 minút, keď prišli na ihrisko Barcelončania. Možno to bolo tak naplánované a nemusí to nič znamenať, ale ukazuje to, akí sme boli hladní po úspechu. Keď som na druhej strane videl uvoľnených Barcelončanov , vedel som, že ich rozdrvíme,“ vrátil sa k veľkému víťazstvu Thomas Müller

Pre Bayern to bol jeden z najväčších triumfov v histórii a pre Barcelonu zas rozbuška veľkých zmien.