Trojnásobný európsky šampión Inter Miláno s obrancom Milanom Škriniarom sa v B-skupine skonfrontuje s Realom Madrid, Šachtarom Doneck a Borussiou Mönchengladbach, kde pôsobí stredopoliar László Bénes. Turecký debutant Basaksehir Istanbul s obrancom Martinom Škrtelom bude v H-skupine o postup bojovať s Parížom St. Germain, Manchestrom United a RB Lipsko. Lazio Rím v kádri s Denisom Vavrom nastúpi v F-skupine proti Zenitu Petrohrad, Borussii Dortmund a FC Bruggy.

Žrebovalo sa zo štyroch výkonnostných košov. Bayern bol ako obhajca v prvom spoločne s úradujúcim víťazom Európskej ligy UEFA FC Sevilla a šiestimi majstrami krajín najlepšie postavených v rebríčku UEFA v zložení Real Madrid, FC Liverpool, Juventus Turín, Paríž St. Germain, Zenit Petrohrad, FC Porto. Od druhého koša boli mužstvá zastúpené podľa klubového koeficientu za uplynulých päť rokov. V druhom koši sa tak ocitli napríklad FC Barcelona, Manchester City aj Manchester United, Chelsea Londýn, Borussia Dortmund či Ajax Amsterdam. Majstrov Turecka a Maďarska žrebovali zo štvrtého koša.

Priamu účasť v lukratívnej skupinovej fáze malo 26 klubov, šesť sa do nej dostalo z kvalifikácie (štyria z majstrovskej vetvy, dvaja z nemajstrovskej). Žreb rozdelil kluby do ôsmich štvorčlenných skupín, v ktorých sa stretne každý s každým systémom doma-vonku. Do jarného osemfinále postúpia prví dvaja, ôsmi tretí sa presunú do 16-finále Európskej ligy UEFA. Pri žrebe platilo pravidlo, že v jednej skupine sa nemohli stretnúť kluby z jednej krajiny. Rovnako tak nemohli v skupine na seba naraziť kluby z Ruska a Ukrajiny. Presný program skupinovej fázy zverejní UEFA v piatok večer.

Tento ročník je už 66. v elitnej európskej súťaži, resp. 29. odkedy UEFA zaviedla Ligu majstrov. Prvé kolo skupinovej fázy posunuté pre pandémiu koronavírusu je na programe 20.-21. októbra. Finále sa bude hrať v sobotu 29. mája 2020 v Istanbule na Atatürkovom Olympijskom štadióne.

Žreb skupinovej fázy LM 2020/2021:

A-skupina: Bayern Mníchov, Atletico Madrid, RB Salzburg, Lokomotiv Moskva
B-skupina: Real Madrid, Šachtar Doneck, Inter Miláno, Borussia Mönchengladbach
C-skupina: FC Porto, Manchester City, Olympiakos Pireus, Olympique Marseille
D-skupina: FC Liverpool, Ajax Amsterdam, Atalanta Bergamo, FC Midtjylland
E-skupina: FC Sevilla, Chelsea Londýn, FK Krasnodar, Stade Rennes
F-skupina: Zenit Petrohrad, Borussia Dortmund, Lazio Rím, FC Bruggy
G-skupina: Juventus Turín, FC Barcelona, Dynamo Kyjev, Ferencváros Budapešť
H-skupina: Paríž St. Germain, Manchester United, RB Lipsko, Istanbul Basaksehir

Nasadenie:

1. kôš: Bayern Mníchov, FC Sevilla, Real Madrid, FC Liverpool, Juventus Turín, Paríž St. Germain, Zenit Petrohrad, FC Porto

2. kôš: FC Barcelona, Atletico Madrid, Manchester City, Manchester United, Šachtar Doneck, Borussia Dortmund, Chelsea Londýn, Ajax Amsterdam

3. kôš: Dynamo Kyjev, RB Salzburg, RB Lipsko, Inter Miláno, Olympiakos Pireus, Lazio Rím, FK Krasnodar, Atalanta Bergamo

4. kôš: Lokomotiv Moskva, Olympique Marseille, FC Bruggy, Borussia Mönchengladbach, Istanbul Basaksehir, FC Midtjylland, Stade Rennes, Ferencváros Budapešť

Reakcie (zdroj: DPA, uefa.com):

Thomas Müller, útočník Bayernu Mníchov: "Zaujímavá skupina. Proti Lokomotivu a Salzburgu som ešte nehral. Sme obhajcovia, všetci sa budú chcieť na nás vytiahnuť. Teším sa."

Marco Rose, tréner Borussie Mönchengladbach: "Toto je skvelá skupina Ligy majstrov. S Realom a Interom už Borussia v minulosti mala dočinenia. Na súperov sa tešíme, teraz sa sústredíme na najbližší ligový zápas s Kolínom."

Michael Zorc, športový riaditeľ Borussie Dortmund: "Máme zaujímavú skupinu. V minulých rokoch sme sa so Zenitom a Bruggami už stretli. A v drese Lazia hrá skvelý strelec Ciro Immobile. Je jasným cieľom postúpiť."

Markus Krösche, športový riaditeľ Lipska: "Máme náročnú skupinu, ale cieľ je postúpiť do osemfinále. Už v minulej sezóne sme ukázali, čo dokážeme. Paríž poznáme zo semifinále, máme s ním otvorený účet."

Pavel Nedvěd, viceprezident Juventusu Turín: "Zápasy s Barcelonou budú pre nás veľkou výzvou. Bude to fascinujúce, pretože to bude konfrontácia podľa mňa stále dvoch najlepších futbalistov na svete."

Pablo Longoria, športový riaditeľ Olympique Marseille: "Je to otvorená skupina. Duel s Portom bude špeciálny pre nášho trénera Andrého Villasa-Boasa. Manchester City patrí k najlepším tímom Európy."

Mykola Matvijenko, obranca Šachtaru Doneck: "Aby som bol úprimný, máme jednu z najťažších skupín. Real Madrid, Inter Miláno a klub z Nemecka. Ale je oveľa zaujímavejšie hrať proti takýmto náročným súperom. Presne to sme chceli."

Edouard Mendy, brankár Chelsea Londýn: "Pre mňa bude emotívne nastúpiť proti bývalému klubu Rennes. S trénerom aj koučom brankárov som pred odchodom hovoril, že sa jedného dňa vrátim. A stalo sa."

Julien Stephan, tréner Stade Rennes: "Máme radosť, že sa stretneme opäť s Mendym. V skupine je aj silná Sevilla, víťaz Európskej ligy s obrovským množstvom pohárových skúseností. Aj my chceme také získať. Žreb je pre nás atraktívny. Všetci budú chcieť s nami získať šesť bodov, ale my sa im tiež pokúsime nejaké ukradnúť."

Kalendár Ligy majstrov 2020/2021:

20.-21. októbra: 1. kolo skupinovej fázy

27.-28. októbra: 2. kolo skupinovej fázy

3.-4. novembra: 3. kolo skupinovej fázy

24.-25. novembra: 4. kolo skupinovej fázy

1.-2. decembra: 5. kolo skupinovej fázy

8.-9. decembra: 6. kolo skupinovej fázy

14. decembra: žreb osemfinále

16., 17., 23., 24. februára 2021: 1. zápasy osemfinále

9., 10., 16., 17. marca: 2. zápasy osemfinále

19. marca 2021: žreb štvrťfinále, semifinále a finále

6.-7. apríla: 1. zápasy štvrťfinále

13.-14. apríla: 2. zápasy štvrťfinále

27.-28. apríla: 1. zápasy semifinále

4.-5. mája: 2. zápasy semifinále

29. mája: finále (Istanbul)