Porto malo počas zápasu loptu častejšie pod kontrolou. Najväčší tlak domácich však prišiel až v úplnom závere odvety. "Portskí draci" si v nadstavenom čase druhého polčasu vypracovali obrovský tlak. Čelil mu aj slovenský obranca Milan Škriniar, ktorý prišiel na ihrisko až v 80. minúte. V piatej minúte nadstaveného času druhého polčasu už ľavačkou prekonal Andreho Onanu obranca Ivan Marcano, avšak brankára Interu na bránkovej čiare zastúpil Denzel Dumfries.       

Už po tridsiatich sekundách to opäť "horelo" v šestnástke hostí, keď Onana vytlačil na pravú žrď hlavičku Mehdiho Taremiho. Nešťastie domácich podčiarkol v závere tej istej minúty hlavičkou Marko Grujič, ktorého pokus skončil iba na hornej žrdi. Srbský stredopoliar po zápase neskrýval smútok: "Bolo to veľmi ťažké a som veľmi sklamaný. V druhom polčase sme boli lepší, mali sme viac loptu v moci a viac príležitostí. Stále nemôžem uveriť tomu, že lopta nepadla do brány. Fanúšikovia boli úžasní a bolo dobré vidieť, že pochopili, že sme do toho dali všetko. Naozaj sme chceli vyhrať zápas. Atmosféra na štadióne bola veľkolepá a teraz sme veľmi sklamaní."       

Inter postúpil do štvrťfinále Ligy majstrov premiérovo od sezóny 2010/11. Prvýkrát od roku 2006 sa tak prebojovali medzi osem najlepších tímov oba milánske kluby AC aj Inter. V oboch stretnutiach proti Portu si "nerazzurri" nevypracovali veľa šancí, ale dokázali udržať dvakrát čisté konto. "Teraz je v nás veľa emócií, po toľkých rokoch som hrdý na tento úspech. Urobili sme niekoľko chýb, ale odviedli sme skvelú prácu, bolo to veľmi ťažké, ale gratulujem tímu k veľkému úsiliu," povedal pre oficiálnu stránku UEFA turecký stredopoliar Hakan Calhanoglu, ktorého vyhlásili za hráča zápasu.