Legendárny gólman „starej dámy“, ktorý sedel len na lavičke náhradníkov sa o ušatú trofej pokúša celú kariéru. Viackrát k nej bol blízko, no nikdy sa mu to nepodarilo. Juve v konfrontácii s portugalským celkom FC Porto inkasovali štyri góly a v odvete nevyužili, že súper hral od 54. minúty bez vylúčeného Taremiho. Po prehre 1:2 v Porte síce doma zvíťazili 3:2 po predĺžení, ale portugalský tím sa dostal ďalej vďaka vyššiemu počtu gólov dosiahnutých na ihrisku súpera.

Kľúčový bol druhý presný zásah Sergia Oliveiru, ktorý v 115. minúte z priameho kopu "prepálil" Wojciecha Szczesneho. "Ak v dvoch osemfinálových zápasoch Ligy majstrov vyprodukujete štyri kardinálne chyby, zákonite môže prísť trest v podobe vyradenia zo súťaže. Začali sme dobre a vďaka Moratovi sme sa mohli rýchlo ujať vedenia. Alvaro však svoju šancu nevyužil a po štvrťhodine hry sme inkasovali gól z jedenástky. Vždy je veľmi náročné, keď musíte otáčať skóre. Potrvá pár dní, kým hráči dostanú utorňajší zápas z hláv. Potom si musíme vysúkať rukávy, naplno sa sústrediť na domácu súťaž a snažiť sa vyšplhať v tabuľke čo najvyššie," zdôraznil tréner Juventusu Andrea Pirlo. 

Porto podalo kolektívny výkon a dokázalo ustrážiť najlepšieho strelca v histórii súťaže Cristiana Ronalda. Ten bol po záverečnom hvizde maximálne frustrovaný a neveril vlastným očiam, že Juventus nedokázal postúpiť. "Vedeli sme, že ak chceme vyradiť Juventus, musí zabrať celé mužstvo. Postup medzi elitnú osmičku považujem za úplne zaslúžený. V domácom zápase sme boli lepší a v odvete sme sa po vylúčení Taremiho dokázali skvele zomknúť. Ukázali sme veľký charakter," pochvaľoval si skúsený obranca Pepe.