Coman si prešiel všetkými kategóriami PSG, v klube dokonca pracoval ako skaut aj jeho otec, lenže Kingsley si zahral za A-tím dokopy 41 minút a následne zadarmo odišiel do Juventusu. Parížania v tom čase začali utrácať ťažké milióny na nové posily, ktoré mali klubu pomôcť vyhrať Ligu majstrov, no to sa nepodarilo. Klub z hlavného mesta Francúzska bol k tomu blízko v nedeľňajšom finále v Lisabone, no zlomil ho práve gól vlastného odchovanca v druhom polčase.

Bayern sa po rýchlej akcii z vlastnej polovice ocitol pred šestnástkou PSG. Coman si nabehol na výborný center Kimmicha a hlavičkou nedal brankárovi Navasovi šancu. Šikovný krídelník nebral ohľad na to, že je rodeným Parížanom a v klube finálového súpera vyrastal - z gólu sa tešil ako malé dieťa. „Som naozaj šťastný, toto je niečo neobyčajné. Trochu mi je ľúto Paríža, pretože odohrali výbornú sezónu, podali výborný výkon, ale to aj my. Najdôležitejšie bolo neinkasovať, držať ich pod tlakom a hroziť z protiútokov,“ povedal po zápase pre uefa.com.

Coman má stále iba 24 rokov, no je magnetom na tituly, pretože počas svojej kariéry sa tešil už z dvadsiatich trofejí. Táto má však určite najsladšiu príchuť, pretože futbalista ešte na konci roka 2018 uvažoval nad tým, že zavesí kopačky na klinec. Trápilo ho pretrvávajúce zranenie ľavého členku, pre ktoré prišiel aj o majstrovstvá sveta v Rusku. Tie Francúzi vyhrali.

„Nebudem akceptovať tretiu operáciu, bude to pre mňa znamením, že moja noha nie je stavaná na takúto úroveň záťaže. Ak nastane takáto situácia, začnem žiť iný život v anonymite,“ povedal vtedy Coman pre TF1. Vyzerá to tak, že noha ho už poslúcha a urobil dobre, keď si to s koncom kariéry rozmyslel. A navyše po víťaznom góle vo finále Ligy majstrov mu život v anonymite už nehrozí. Zamyslieť sa môžu aj v jeho materskom klube, ktorý sa ho vzdal zadarmo a k triumfu v Lige majstrov mu nepomohli ani Neymar s Kylianom Mbappém. Za nich vedenie PSG totiž dokopy vysolilo 400 miliónov eur!