Finále najprestížnejšej futbalovej súťaže pred prázdnymi tribúnami rozhodol v 59. minúte hlavičkou Kingsley Coman. Mimochodom, rodený Parížan a odchovanec PSG. Po záverečnom hvizde Danieleho Orsata vybuchla na Estádio da Luz bomba emócii. Kým Mníchovčania oslavovali šiesty triumf v Lige majstrov, tak Parížania oplakávali prvé a hneď nevydarené finále. Ťažko to niesli aj fanúšikovia Parížanov, ktorí vyšli do ulíc a pri štadióne Parku Princov a na slávnej Champs-Élysées.

Fanúšikovia dávali najavo svoj hnev a sklamanie ako barbari. Kopali do okoloidúcich áut, po niektorých dokonca skákali. Ak autá odolávali ich frustrácii, tak ich prevrátili a dokonca aj podpálili. Pri štadióne dokonca musela zasahovať polícia. Na upokojenie fanúšikov dokonca použila aj slzotvorný plyn. „Po finále Ligy majstrov polícia zatkla 148 ľudí, ktorí za násilie, páchanie škody na cudzom majetku a hádzanie predmetov po policajtoch. Taktiež udelila 404 pokút za nenosenie rúška na tvári v oblasti povinného nosenie,“ napísala na Twitter francúzsky polícia. Minister vnútra Gerald Darmanin v pondelok vyhlásil, že eviduje 16 zranených policajtov, 15 poškodených áut a 12 zničených obchodov. Strážcom poriadku sa poďakoval a konanie fanúšikov označil za neakceptovateľné.

Okrem Paríža horela aj Marseille, ale od radosti. Fanúšikovia miestneho Olympique oslavovali prehru svojho najväčšie rivala vo finále Ligy majstrov. Marsellčania tak zostávajú jediný francúzsky víťaz „ušatej“ trofeje.

Zábery vandalov v paríži si pozrite vo FOTOGALÉRII!