FOTO oslavujúceho Tuchela nájdete TU!

Chelsea v anglickom finále tohtoročnej edície Ligy majstrov porazila Manchester City 1:0. Boj o ušatú trofej, ktorú v Porte sledovalo na tribúnach 16 500 fanúšikov, rozhodol v závere prvého polčasu Kai Havertz. Favoritom finálového stretnutia boli hráči Manchestru City, lenže zverenci Pepa Guardiolu boli doslova zúfalí z výborne naordinovanej taktiky súpera a ofenzívne hviezdy majstra Premier League sa takmer k ničomu nedostali.

Tréner Chelsea Thomas Tuchel dosiahol najväčší kariérny úspech, pričom na Vianoce dostal od vedenia PSG kopačky a bol bez práce. V januári však nahradil na lavičke Chelsea Franka Lamparda a londýnsky klub dotiahol k druhému úspechu v Lige majstrov v klubovej histórii. „Dokázali sme to. Je to neuveriteľné, najmä keď môžeme tento moment zdieľať spoločne. Ani neviem popísať svoje pocity. Bol som nesmierne vďačný, keď sme postúpili do finále a hráči boli odhodlaní zvíťaziť. Bol to náročný zápas, všetci sme si museli pomáhať navzájom,“ tešil sa rodák z Krumbachu.

Finálový triumf si užil na trávniku aj v útrobách štadióna. Tuchel sa o radosť podelil so svojou manželkou Sissi a s ich dvoma dcérami, ktoré si takisto poťažkali trofej pre víťaza Ligy majstrov. Následne sa nemecký tréner naplno odviazal v šatni, keď striekal šampanským ako zmyslov zbavený a tešil sa so svojimi zverencami.

Naopak, v kádri Manchestru City zavládol obrovský smútok. Prvú finálovú účasť v Lige majstrov klub nepretavil v úspech. „Snažil som sa vybrať najlepšiu možnú zostavu, ktorý by uspela. V prvom polčase sme sa snažili dostať cez súperovu defenzívu, v druhom to už bolo lepšie, ale proti Chelsea to bolo ťažké,“ smútil Pep Guardiola.

Na univerzite robil barmana

Tuchel má aj diplom z ekonómie a počas štúdia na univerzite v Stuttgarte dokonca pracoval ako barman. „Nechcel by som piť drinky, ktoré som miešal na začiatku,“ zaspomínal si Nemec s úsmevom na dávne časy pre magazín Die Zeit.