TU SA POZRITE NA TO, Z ČOHO SI UŤAHOVAL ŠVAJČIARSKY NOVINÁR V BRATISLAVE

Slovanisti sa so švajčiarskym súperom stretli na európskej scéne aj pred siedmimi rokmi v sezóne 2014/2015. Zakaždým pritom prehral. Na domácej pôde podľahol v skupine Európskej ligy Bernu 1:3, vonku dopadol ešte horšie. Odchádzal s potupným debaklom 0:5. Slovanisti vtedy obsadili v skupine posledné miesto, nezískali ani bod.

To však nebolo zo strany zástupcov Young Boys Bern všetko. Moderátor klubovej televízie švajčiarskeho majstra si pred zápasom v Bratislave prešiel útroby štadióna Pasienky, na ktorom Slovan v tom čase hrával. Prekvapilo ho, že tunel pred vstupom na hraciu plochu nie je zrovna v ideálnom stave a ani šatne nie sú na najvyššej úrovni. „Belasým“ to zrátal a nahral video, kde si z toho poriadne uťahoval.

Veľmi dobre si na to pamätá aj generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík mladší. „Bolo to vtedy z ich strany v podstate dosť posmešné. Na druhú stranu, bohužiaľ, taká bola vtedy realita. Myslím si, že momentálne sa však nemáme za čo hanbiť a ten rozdiel je prakticky neporovnateľný,“ prezradil pre Šport24.sk.

Odvtedy však pretieklo Dunajom „veľa vody“. Slovan dokázal za sedem rokov postaviť novučičký moderný štadión, na ktorý sa zmestí 22 500 fanúšikov a patrí k technologicky najvyspelejším stánkom v Európe. „Motivácia je pre nás zvíťaziť v každom zápase, ale samozrejme v tomto zápase bude motivácia ešte o niečo väčšia. Myslím si, že budú prekvapení, kam prichádzajú a ako sa to tu zmenilo. Myslím si, že sa nemáme za čo hanbiť a diametrálne sa to zmenilo minimálne infraštruktúrou, s ktorou sme sa im dorovnali, ak nie ich aj prevýšili,“ hovorí odhodlane Kmotrík.

Ten verí pred dvojzápasom Ligy majstrov svojmu tímu aj keď veľmi dobre vie, že prejsť cez Young Boys Bern bude veľmi náročné. „To, ako dokážeme Bernu konkurovať herne sa ukáže až na ihrisku. Každý európsky zápas je špecifický a verím, že dokážeme uspieť,“ dodal generálny riaditeľ Slovana Bratislava.  

TU SA POZRITE NA TO, Z ČOHO SI UŤAHOVAL ŠVAJČIARSKY NOVINÁR V BRATISLAVE