FOTO Ofsajdové postavenia Moratu nájdete TU!

Z troch gólov v sieti barcelonského brankára Neta nakoniec neplatil ani jeden a Katalánci môžu ďakovať za videotechnológiu VAR. Tentoraz na ňu doplatil Alvaro Morata, a to hneď trikrát. Útočník Juventusu je však dlhodobo známy tým, že sa pohybuje po tenkom ľade na hranici ofsajdu.

V dueli sa do vedenia dostala Barcelona zásluhou tečovanej strely Dembeleho. Morata mohol vyrovnať už o minútu, no opakovaný záznam odhalil, že španielsky futbalista bol v ofsajde svojím ramenom a VAR je v tomto prípade nekompromisný - gól Juventusu neplatil.

Ofsajdové postavenie obralo Moratu o druhý gól v 30. minúte, no opakovaný záznam v tomto prípade odhalil, že ofenzívny hráč „Starej dámy“ stál skutočne v ofsajde a proti tomuto rozhodnutiu nemohol protestovať. Kalich horkosti si vypil do dna v 55. minúte, keď po centrovanej lopte v šestnástke opäť prekonal Neta. Lenže opakovaný záber odhalil, že jeho ľavá päta bola v ofsajde.

Od začiatku predchádzajúcej sezóny sa v Lige majstrov Morata ocitol v ofsajde trinásťkrát, najviac zo všetkých hráčov. Aby bola štatistika dokonalá, Moratovi VAR neuznal dva góly pre ofsajd ani v predošlých dvoch ligových stretnutiach Juventusu. Turínčania v oboch prípadoch remizovali 1:1.