Tchouameni otvoril skóre zápasu v prvom polčase presnou hlavičkou po rohovom kope. Sieť rozvlnil práve pod sektorom tvrdého jadra sparťanských priaznivcov. Pár jednotlivcov to zjavne neunieslo a francúzsky futbalista si musel na svoju adresu vypočuť bučanie a stal sa terčom rasistických prejavov. Mladý futbalista išiel za hlavným rozhodcom zápasu, ktorý ho na niekoľko minút prerušil a domácemu kotlu počas polčasovej prestávky museli dohovárať aj hráči.

Monačania pridali po zmene strán ešte jeden gól a po výhre 2:0 majú pred odvetou všetko vo svojich rukách. Po stretnutí sa však riešil hlavne samotný incident s mladým útočníkom hostí. „Treba podotknúť, že rasistické urážky vykrikovalo len pár jedincov, rozhodne nie celý štadión. Aj domácemu trénerovi som hovoril, že za to nemôže a preto sme sa rozhodli pokračovať v zápase,“ povedal chorvátsky tréner hostí Niko Kovač.

Kovač nechápe, že ešte aj v 21. storočí je svedkom podobných prejavov. „Bol by som rád, keby podobné správanie prestalo nielen vo futbale, ale na celom svete. Všetci sme si predsa rovní,“ povedal rozladený monacký tréner. Sparta má s časťou tvrdého jadra dlhodobý problém a je jasné, že trest ju od UEFA neminie. V lepšom prípade to skončí vysokou pokutou a zatvorením časti štadióna, v horšom sa fanúšikovia na pohárový zápas českého tímu nedostanú vôbec a bude uzavretý celý štadión.