V španielskej metropole chcú podať oveľa sebavedomejší výkon ako v prvom stretnutí a zdramatizovať boj o štvrťfinále. "Nejdeme do Madridu na prechádzku," vyhlásil Gasperini. "Musíme mať zdravé sebavedomie. Jednogólová prehra z prvého zápasu sa bude ťažko dobiehať, no určite sa pokúsime s tým niečo urobiť. Budeme sa snažiť to zvrátiť."

Atalanta túži zopakovať vlaňajší úspech, keď sa prebojovala do štvrťfinále, aj vtedy jej stál v ceste španielsky súper FC Valencia. Teraz však musí zmazať manko proti trinásťnásobnému víťazovi "ušatej trofeje". Jej plány v úvodnom stretnutí naštrbil netaktický faul Rema Freulera, ktorý už v 17. minúte pred šestnástkou zatiahol za dres prenikajúceho Ferlanda Mendyho a od rozhodcu uvidel červenú kartu. Real presilovku využil, v 86. minúte rozhodol o tesnom triumfe práve Mendy. "Zatiaľ sme nedokázali plne preveriť silu Realu," povedal Gasperini. "V domácom zápase sme totiž kvôli skorému vylúčeniu nemohli ukázať našu hru a museli sme sa prakticky celý čas brániť. Sme namotivovaní, chceme súpera potrápiť. Ideálne by bolo, ak by sme v závere ešte živili našu postupovú šancu. V Madride musíme skrátka zvíťaziť. Nedá sa veľmi špekulovať, máme iba jednu možnosť," uviedol pre Sky Sport kouč aktuálne štvrtého tímu talianskej Serie A.

Káder je zdravotne v poriadku, okrem vykartovaného Freulera mu bude chýbať už len zranený holandský obranca Hans Hateboer. Atalanta sa naladila na LM víkendovým víťazstvom 3:1 nad Speziou. V jej prospech hovorí skvelá bilancia na ihriskách súperov, kde všetky tri zápasy v tejto sezóne LM vyhrala na nulu - v Midtjyllande 4:0, v Liverpoole 2:0 a v Amsterdame nad Ajaxom 1:0.