Aj pápež je človek z mäsa a kostí, aj on musí niečo jesť, a tak sa o jeho jedálniček v druhý deň jeho návštevy na Slovensku starala bývalá futbalistka Petržalky, Slovana Bratislava či Dunajskej Lužnej Denisa Stefanova. „Variť pre pápeža bola pre mňa obrovská pocta. Dostala som sa k tomu vďaka Michalovi Fajnovi, ktorý mal na starosti catering. S maminou, ktorá robí v mojej firme hlavnú kuchárku, sme pre Svätého otca pripravovali predjedlo, polievku a hlavné jedlo. Pri výbere menu sme mali voľnú ruku, a tak sme sa rozhodli pre tradičnú kuchyňu v modernom šate,“ vysvetlila sympatická Denisa.

SEXI fotky slovenskej futbalistky a kuchárky si pozrite v GALÉRII

O tom, že bude variť pre hlavu cirkvi sa súčasná hráčka rakúskeho Altenmarktu dozvedela zhruba mesiac a pol dopredu. „Keď sa ku mne táto ponuka dostala, vôbec som som nad ňou neváhala, ihneď som prikývla. Následne mi oznámili, aké suroviny budem mať k dispozícii, a tak sme začali s mamou hútať, čo by sme mohli navariť. Náš návrh potom prešiel schvaľovacou komisiou, a tak som mohla začať s prípravami a ladením, aby bolo všetko pripravené,“ pokračovala 30-ročná športovkyňa.

Odozva na menu, ktoré Denisa s mamou chystali pre zhruba 70 ľudí, bola očividne vynikajúca, keďže jej zverili aj prípravu chlebíčkov počas návštevy pápeža v Šaštíne. „Najskôr bolo treba vyrobiť vzorky, ktoré sa kontrolovali a podľa mojich informácii prešli aj hrdlom ochutnávača. Po schválení som sa pustila do dvoch druhov. Pri prvom hral prím losos a pri druhom prosciutto. Celkovom som ich vyrobila tridsať, pričom päť išlo priamo pápežovi Františkovi a zvyšných 25 jeho tímu,“ ozrejmila Denisa Stefanova, ktorá sa pre maximálnu vyťaženosť so Svätým otcom priamo nestretla a keď už to vyzeralo tak, že ide za ňou do kuchyne, zastavili ho ochrankári.

Denisa sa odmalička venuje futbalu, pričom počas doterajšej kariéry obliekala už dresy viacerých klubov. Od januáru 2020 háji farby rakúskeho Altenmarktu. „Kvôli pápežovi som musela z toho kolotoča na niekoľko týždňov vyskočiť. V najbližších dňoch ma ešte čaká krátka dovolenka a potom idem opäť naplno do toho,“ dodala bratislavská rodáčka.

SEXI fotky slovenskej futbalistky a kuchárky si pozrite v GALÉRII

Menu pre Svätého otca

Predjedlo: domáce špaldové pečivo obaľované bryndzou a syrom s pažítkou
Polievka: bažantí vývar so špaldovou cestovinou
Hlavné jedlo: ragú z daniela so špaldovou knedľou a zeleninou