-
Šport24.sk
- Futbal
Jedna rana za druhou: Po zápase v Nigérii zomrel zambijský lekár na zástavu srdca
Rýchly prístup k športovým správam. Pridajte si ikonu ŠPORT24 na plochu
Pridať ikonu na plochu
ZatvoriťNajaktuálnejšie športové správy na dosah.
Pridajte si ikonu ŠPORT24 na plochu
Nie, dakujem
Pridať ikonu
30.3. 2022 19:49
Abuja - Po utorňajšej odvete play off africkej kvalifikácie futbalových MS 2022 zomrel na štadióne v nigérijskom meste Abuja zambijský antidopingový komisár. Joseph Kabungo podľahol zástave srdca v čase, keď domáci fanúšikovia vtrhli na hraciu plochu po vyradení Ghanou, jeho úmrtie však údajne nesúvisí s pozápasovými násilnosťami.
Joseph Kabungo podľahol zástave srdca v čase, keď domáci fanúšikovia vtrhli na hraciu plochu po vyradení Ghanou, jeho úmrtie však údajne nesúvisí s pozápasovými násilnosťami.
Kabunga našli lapať po dychu pri kabíne ghanského tímu, kde hľadal hráča na antidopingovú kontrolu. Oživiť sa ho už nepodarilo. Identitu muža pre agentúru AFP potvrdil prezident Futbalovej asociácie Zambie Andrew Kamanga: "Smútime po úmrtí lekára Africkej futbalovej konfederácie (CAF) a Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Josepha Kabunga. Rodine vyjadrujeme úprimnú sústrasť."