Už pod trénerským vedením Jindřicha Trpišovského nestačila Slavia v minulej sezóne na Dynamo Kyjev, ale presunula sa do Európskej ligy, kde dokráčala až do štvrťfinále. Do Rumunska zamierila už v nedeľu večer, vo výprave chýbal slovenský stredopoliar Jakub Hromada, ktorý sa nezmestil na súpisku pre play off. "Opäť sme cestovali dva dni dopredu, ako sme zvyknutí. Tentoraz sme však vyrazili až po tréningu v Prahe, chceme, aby sa tím dostal do maximálnej pohody. Všetci sa tešíme, k tomuto dvojzápasu sme smerovali celý rok. Liga majstrov je cieľ, ktorý sme si určili po našom nástupe. Sen, ktorý si chce splniť každý z nás," povedal asistent trénera úradujúceho českého šampióna Zdeněk Houštecký.

"Zošívaní" sa v piatok naladili presvedčivým víťazstvom na ihrisku Dynama České Budějovice 3:0 a v šiestich dueloch najvyššej českej súťaže neokúsili trpkosť prehry. Obhajca rumunského titulu má takisto za sebou šesť kôl domácej ligy a na konte o dva body menej než Slavia, v predkolách LM postupne vyradil Astanu (3:1 a 0:1), Maccabi Tel Aviv (1:0 a 2:2) a najnovšie dokonca Celtic Glasgow (1:1 a 4:3). "Ich stretnutia pochopiteľne sledujeme, vychádzame najmä z tých v Európe, v domácej súťaži totiž šetria veľa hráčov," povedal Trpišovský.

Stredopoliar Tomáš  Futbalisti Slavie Praha zabojujú po jedenásty raz v novodobej histórii o účasť v skupinovej fáze Ligy majstrov. Z predchádzajúcich desiatich pokusov sa do nej dostali iba jedinýkrát podpísal so "zošívanými" novú vylepšenú zmluvu na päť rokov.
Stredopoliar Tomáš Futbalisti Slavie Praha zabojujú po jedenásty raz v novodobej histórii o účasť v skupinovej fáze Ligy majstrov. Z predchádzajúcich desiatich pokusov sa do nej dostali iba jedinýkrát podpísal so "zošívanými" novú vylepšenú zmluvu na päť rokov.
Zdroj: TASR

Do vitríny CFR Kluž pribudlo za uplynulých pätnásť rokov päť rumunských titulov, klub si skupinovú časť LM zahral trikrát. "Majú obrovské skúsenosti a technických hráčov, ktorí sú silní s loptou. Nachystali sme sa na nich a uvidíme, ako to zvládneme. Majú starší štadión a temperamentných fanúšikov. Celkovo to bude veľmi špecifické prostredie, na ktoré je súper zvyknutý a my sa musíme prispôsobiť," dodal Houštecký pre portál idnes.cz.