Všetci hráči, tréneri i členovia realizačného tímu ČR absolvovali v stredu po pozitívnom náleze jedného z masérov ďalšie vyšetrenie, ktoré už žiadny ďalší prípad nákazy neodhalilo. Pre ďalšie testy však Česi museli odložiť odlet na Slovensko zo stredy na štvrtok.

Pre koronavírus v českej reprezentácii viaceré kluby uvažujú nad stiahnutím svojich nominovaných hráčov. Týka sa to najmä Slavie Praha, ktorá mala v pôvodnom výbere trénera Jaroslava Šilhavého až osem futbalistov. České médiá však upozorňujú, že kluby by nemuseli so žiadosťou o stiahnutie svojich hráčov uspieť. Septembrový termín je pevne ukotvený v kalendári FIFA a kluby musia uvoľniť futbalistov pre reprezentačné potreby. Výnimku majú iba pri zranení hráča, alebo keby národný tím hral v krajine, kde by hrozila karanténa v súvislosti s koronavírusovými opatreniami, čo však nie je prípad Slovenska.

Česká futbalová reprezentácia sa v zápase Ligy národov so Slovenskom musí zaobísť bez stredopoliara Tomáša Součeka i útočníka Patrika Schicka.
Česká futbalová reprezentácia sa v zápase Ligy národov so Slovenskom musí zaobísť bez stredopoliara Tomáša Součeka i útočníka Patrika Schicka.
Zdroj: Instagram - Tomáš Souček

Vedenie FAČR absolvovalo v stredajších večerných hodinách stretnutie so zástupcami Slavie Praha, Sparty Praha a Viktorie Plzeň, ktorých hráči tvoria podstatnú čas národného tímu. "Spoločne sme sa zhodli na tom, že záujem všetkých strán je rovnaký, to znamená prioritne ochrana zdravia hráčov a realizačného tímu. Výsledkom rokovaní je ďalšie sprísnenie opatrení na reprezentačnom zraze, okrem iného aj rozdelenie hráčov do jednotlivých skupín, pričom jedna z nich bude zložená iba z hráčov Slavie. Zároveň prišlo po dohode s epidemiológmi k rozhodnutiu, že sa celá reprezentácia v rámci prevencie presunie na Slovensko pozemnou cestou a nie letecky, ako bolo pôvodne v pláne," vysvetlil hovorca FAČR.

Na situáciu v českom tábore zareagoval aj Slovenský futbalový zväz. "Vedenie FAČR po zistení o pozitívnom teste na COVID-19 u jedného z členov realizačného národného tímu okamžite informovalo aj predstaviteľov SFZ s tým, že celá česká výprava pôjde na retesty a na Slovensko nepricestuje podľa plánu v stredu 2. septembra, ale až o deň neskôr, teda 3. septembra, ale nie letecky, autobusmi. SFZ rešpektuje všetky opatrenia a nariadenia v súvislosti s rizikom šírenia koronavírusu, ktoré prijali štátne orgány a inštitúcie a riadi sa nimi. Česká výprava v piatok 4. septembra ráno absolvuje na Slovensku nové testovanie. Zároveň sa všetky národné federácie riadia aj protokolom UEFA, pod ktorej gesciu zápas Ligy národov Slovensko - Česko patrí," uviedol SFZ na oficiálnom webe.