Celý Haberov príspevok aj medailistov z Čile nájdete TU!

Habera pridal fotografiu s bývalým futbalistom Jozefom Štibraniym, pod ktorú napísal: "Tak toto mi hlava neberie! Toto je Jozef Štibraniy, jeden z mála žijúcich strieborných medailistov z MS v Čile. V tom čase to boli svetové hviezdy, presne tak isto ako tie dnešné. Pán Jozef má 83 rokov a za svoju skvelú športovú činnosť poberal od nášho štátu športový dôchodok 19,90 eur, to nie je preklep! Dočítal som sa, že aj ten mu teraz náš štát zrušil!", napísal rozhorčený Habera.

Spevák ďalej poukázal na fakt, že sa investovali nemalé prostriedky do očkovacej lotérie, no na vyslúžilých športovcov štát nemyslí. "To už komu zase preplo? Nebolo by spravodlivé hodiť do zákona, že športovec, ktorý dosiahne pre našu krajinu výrazný úspech, by dostával od štátu doživotný dôchodok? Môžeme sa hanbiť za to, ako si ich nevážime," pokračoval líder skupiny TEAM vo svojej kritike.

Československá futbalová reprezentácia dosiahla na MS v Čile jeden z najväčších športových úspechov našej histórie. Náš výber, v ktorom nastupovali aj viacerí rodáci zo Slovenska sa pomerne prekvapivo dokázal dostať až do finále, kde narazil na favorizovanú Pelého Brazíliu. Tá aj napriek absencii svojej najväčšej hviezdy dokázala zápas vyhrať 3:1 a obhájiť tak titul z pred štyroch rokov. Pre Slovensko aj Česko to bola jediná účasť vo finále tohto podujatia.