Bývalý tréner Nitry, Trnavy či Žiliny hovorí o nebezpečenstve zakončenia "nožničkami" už dlhodobo. "Rozhodcovia by mali jednoducho v týchto momentoch pískať nebezepčnú hru vysokou nohou. V minulosti to pískali oveľa viac. Ak pri útočníkovi nie je obranca je to v poriadku. Po nožničkách padajú krásne góly. Akonáhle je však v blízkosti brániaci hráč, rozhodca musí odpískať faul útočníka. Nemôže jednoducho padnúť gól s odkopnutou hlavou súpera," myslí si Lešický.

Podľa bývalého trénera je zakončenie nožničkami v šestnástke iba veľmi ťažko brániteľné iným spôsobom než hlavou. "Ak obranca nepoužije hlavu, tak čistým spôsobom iba ťažko zastaví útočníka. Je preto veľmi diskutaiblné či je to vôbec v duchu Fair Play," dodáva Lešický.

Futbalové Slovensko si už jeden prípad, keď hráč inkasoval "kopanec" do hlavy po strele nožničkami, pamätá. "Ešte v šestediatych rokoch hráč Nitry Peter Barát inkasoval po centri do šestnástky od útočníka Trenčína. Malo to tragické následky. Barát musel ukončiť kariéru a zhoršil sa mu psychický stav, ktorý nezvládol a spáchal samovraždu," spomína tréner Milan Lešický.

Kenan Bajrič dostal ranu do hlavy od Jimeneza. Má podozrenie na otras mozgu.
Kenan Bajrič dostal ranu do hlavy od Jimeneza. Má podozrenie na otras mozgu.
Zdroj: Getty Images