V nedeľnom stretnutí 14. kola najvyššej francúzskej súťaže Olympique zvíťazil 1:0, jediný gól strelil v 35. minúte Tino Kadewere. V závere duelu najskôr Lyončana Moussu Dembélého hokejovým bodyčekom odstavil domáci Presnel Kimpembe a nervózny záver vyvrcholil faulom Mendesa. Prvé zábery zákroku na Neymara nevyzerali zle, ale opakované ukázali, že si útočník PSG nepríjemne "pokrútil" členok.

Neymar od svojho príchodu do PSG zažil tri dlhé obdobia bez futbalu. Prvé od 25. februára 2018, keď sa zranil v zápase proti Marseille, vtedy nehral tri mesiace a celkovo 16 zápasov, vrátane dvojzápasu vyraďovacej fázy Ligy majstrov proti Realu Madrid. V januári 2019 utrpel zlomeninu nohy v dueli Francúzskeho pohára proti Štrasburgu, opäť chýbal tri mesiace (18 zápasov) a nestihol ďalší zápas vo vyraďovacej fáze LM s Manchestrom United.

V júni si pretrhol väzy v pravom členku v prípravnom stretnutí a Katarom, s tréningom začal po zranení o dva a pol mesiaca. Ako dlho bude chýbať po nedeľňajšom zranení, nie je zatiaľ známe. "Musíme si počkať na vyšetrenia, ktorú ho čakajú v pondelok," povedal tréner PSG Thomas Tuchel podľa portálu psgtalk.com. Po pondelňajšom vyšetrení však dostal Brazílčan pozitívnu prognózu. "RTG jeho podvrtnutého členka je upokojujúci," citovala vyhlásenie klubu agentúra AFP. Parížania strácajú po prehre na vedúce duo v Ligue 1 jeden bod, na konte majú 28 bodov. Lyon a Lille ich nazbierali 29.