Slovenský klub musel zaplatiť pokutu 40.000 eur a čiastočne mu uzavreli štadión (celý sektor C) pre najbližší domáci zápas v európskych súťažiach. UEFA čiastočne uzavrela štadión aj maďarskému šampiónovi, prázdnych musí zostať 1000 miest na sedenie na tribúne B. Rovnako ako slovenský majster musí na najbližšom domácom zápase do uzavretého sektora umiestniť transparent s logom UEFA a nápisom #NoToRacism (Nie rasizmu).

UEFA tiež zakázala predávať lístky priaznivcom Ferencvárosu na najbližší zápas na ihrisku súpera. Zákaz predaja vstupeniek je navyše platný na dobu dvoch rokov, ale podmienečne. Maďarský klub musí zaplatiť 50.000 eur za používanie pyrotechniky a za hádzanie predmetov, ako aj za provokácie a urážlivé správanie voči Slovanu a jeho fanúšikom. Vedenie Ferencvárosu musí do 30 dní kontaktovať vedenie slovenského klubu za účelom vysporiadania škôd, ktoré spôsobili priaznivci "Fradi" na Tehelnom poli. V odvetnom súboji vytrhali vo svojom sektore 20 sedadiel. Peňažný trest vo výške 14.000 eur im udelili aj za blokovanie verejných priechodov.

Slovan sa voči trestu od UEFA za zápas v Budapešti odvolal, finálne rozhodnutie Športového arbitrážneho súdu (CAS) klub očakáva 10. augusta. Preto zatiaľ musí pracovať s alternatívou uzavretia C-sektora. Na odvete s Olympiakosom sa teda bude "kotol" nachádzať na B-tribúne v sektoroch B201 a B202. "Využijeme možnosť a do C-sektora bezplatne pozveme deti do 14 rokov, tak ako tomu bolo v zápasoch s Besiktasom a Wolverhamptonom. Pozveme i základné školy z celého Slovenska, futbalové kluby z Bratislavského samosprávneho kraja, športové kluby z celého Slovenska nesúce v názve meno Slovan, či iné športové kluby alebo aj letné denné tábory," uviedol pre klubový web marketingový riaditeľ Slovana Tomáš Straka.