Duel medzi domácim Olympiqueom Marseille a St. Etienne sa neuskutoční pre šírenie koronavírusu v domácom tíme. Zápas odohrajú v náhradnom termíne 16. alebo 17. septembra.

Marseille v utorok ráno potvrdilo tri nové prípady. Po nedeľnom testovaní sú v tíme štyri osoby s ochorením COVID-19. Vedenie Ligue 1 v stanovisku uviedlo, že odloženie duelu odporučila národná komisia pre boj proti koronavírusu.

Marseille sa v príprave stretlo aj s účastníkom slovenskej Fortuna lgy Dunajskou Stredou. DAC v zápase 25. júla zvíťazil 2:1. Súčasná situácia vo francúzskom tíme sa však Dunajskej Stredy nijako netýka. Klub pre TASR uviedol, že po zápase všetci hráči absolvovali test na koronavírus s negatívnym výsledkom. Testovanie bolo podmienkou pred prípravným duelom s Nice (0:6), ktorý sa uskutočnil 1. augusta.

Podozrenie na koronavírus zaznamenali aj v ďalšom tíme Ligue 1 Nimes. Podľa agentúry AP sú v izolácii dvaja členovia klubu a čaká ich test, zatiaľ nie je jasné, či ide o hráčov alebo členov realizačného štábu. Nimes by mali vstúpiť do novej sezóny v nedeľu doma proti Brestu.

Minulú sezónu najvyššej francúzskej súťaže predčasne ukončili v apríli ako jedinú z elitných piatich európskych súťaží. Za majstra vyhlásili Paríž St. Germain.