Sám tvrdí, že ako futbalista veľa vody nenamútil a nepatril medzi najrýchlejších hráčov, ale bol poctivec a poriadny tvrďas. „Bol som defenzívny záložník. Nebol som práve najrýchlejší, sto metrov som ubehol asi za desať dní, no nikdy som sa nezastavil. Povedal by som, že ma protihráči nenávideli, bol som pekný šmejd,“ hovorí o sebe Still na rovinu a svoje slová vysvetľuje:

„Namiesto toho, aby som sa snažil získať loptu čisto, som šiel protihráčovi po nohách, alebo som sa ho snažil udrieť zozadu po krku. V normálnom živote taký nie som, ale keď som vkročil na ihrisko, stal sa zo mňa najväčší buran. Mama sa za mňa vždy hanbila.“

Still sa rozhodol skúsiť trénerskú kariéru. Začínal v anglickom klube Preston North End ako asistent trénera v kategórii do 14 rokov. Neskôr na tejto pozícii pôsobil aj v belgických kluboch Lierse a Beerschot. Snažil sa zdokonaľovať v taktike, no svojským spôsobom: hraním počítačovej hry Football Manager. „Hraním som strávil celé noci. O desiatej večer som si povedal: dobre, ešte jedna hra. A zrazu boli štyri hodiny ráno.“

Zlom v jeho trénerskej kariére prišiel v roku 2021. V Beerschote sa stal hlavným trénerom, mal len 28 rokov. Dlho sa však neohrial, pretože prišla lákavá ponuka z francúzskeho Reimsu. Aj tam bol len pár mesiacov, kvôli štúdiu a snahe získať profesionálnu licenciu sa vrátil do Belgicka a robil asistenta Oscarovi Garciovi v Standard Liege.

Obaja sa o niekoľko mesiacov vrátili do Reimsu, no keď vedenie klubu už po dvoch mesiacoch prebiehajúcej sezóny Garciu vyhodilo, Still sa stal hlavným trénerom. „Keby mi niekto povedal, že budem ako 30-ročný trénovať v Ligue 1, povedal by som mu, nech ma udrie. Predstava, že budem v tomto veku trénovať tím proti Neymarovi, Mbappému a ďalším, bola jednoducho šialená. Nikdy som si nepomyslel, že by mohol mať Football Manager vplyv na moju kariéru v reálnom živote. Keď však teraz o tom premýšľam, bolo to tak,“ hovorí Still.

Dodáva, že hranie počítačovej hry v ňom zapálilo oheň, ktorý dnes má ako tréner pri postrannej čiare. Počas zápasu sa totiž prejavuje ako poriadny búrlivák. Reimsu sa pod jeho vedením darí. Odkedy je Still na lavičke, neprehral ani raz a bod za remízu priviezol dokonca aj zo štadióna PSG.

Vedeniu Reimsu tak zrejme neprekáža ani to, že za každý zápas, v ktorom je Still ako tréner, musí zaplatiť pokutu 25-tisíc eur. Rodák z Belgicka totiž ešte nestihol získať licenciu UEFA na úrovni vyhovujúcej Ligue 1. „Povedali mi, že pokiaľ budeme vyhrávať, budú veľmi radi investovať do mojej kariéry,“ zakončil s úsmevom tréner Reimsu.