Správy o smrti Christophera Auriera priniesli britské denníky Daily Mail a The Sun. Tie tvrdia, že ho páchateľ približne o 5:00 nad ránom niekoľkokrát postrelil. Zároveň informovali, že smrteľnou mala byť pre neho strela do žalúdka. Až miestni obyvatelia údajne zavolali políciu po nájdení 26-ročného chlapa na zemi.

Mladšieho brata hviezdy Tottenhamu okamžite previezli do nemocnice. Francúzsky plátok Le Point a Europe 1 priniesol správy o tom, že prevoz do nemocnice neprežil a krátko na to vyhlásili Christophera za mŕtveho.

Francúzska polícia už začala vyšetrovanie. Páchateľ je údajne stále neznámy a zostáva na slobode. Christopher, ktorý hral vo francúzsku piatu najvyššiu súťaž za Toulouse Rodeo prešiel v mládežníckych kategóriách rovnako, ako jeho starší brat akadémiou RC Lens. Rodák z Pobrežia Slonoviny sa však na rozdiel od Serga nedokázal preraziť na najvyššej úrovni.

Pre obrancu Tottenhamu to musí byť zdrvujúca správa. Veď len niekoľko hodín predtým odohral prestížne severolondýnske derby proti Arsenalu. Jeho tím zvíťazil 2:1 a Serge odohral celé stretnutie.