Messi v Barcelone súhlasil so znížením astronomického platu o 50 percent, ani to však nepomohlo k tomu, aby pravidlá La Ligy povolili podpísanie nového kontraktu. Argentínčan si teda s rodinou zbalil kufre a už o pár dní ho PSG predstavilo ako svoju novú posilu. „Boli sme s rodinou presvedčení, že zostaneme doma v Barcelone, chceli sme to viac ako čokoľvek iné. Dnes však tomu všetkému musíme povedať dovidenia,“ hovoril Messi na rozlúčkovej tlačovej konferencii s Barcelonou.

Počas prvých minút v pozícii hráča PSG povedal Argentínčan niekoľko okrídlených viet, ako je vzrušený z novej kapitoly v kariére a ako sa nemôže dočkať, ako vstúpi na ihrisko v Parku princov. Médiá sa vo veľkom venujú platu, ktorý bude nový zamestnávateľ vyplácať argentínskej futbalovej megahviezde.

Messi si ročne zarobí 35 miliónov eur, čo aj pri prerátaní na menšie časové jednotky vyznieva šialene. Za sekundu zarobí Argentínčan 1,2 eur, takže v klasickej dedinskej krčme na Slovensku si za peniaze zarobené za sekundu bez problémov kúpi veľké pivo. A keďže za minútu zarobí približne 72 eur, minimálnu slovenskú mesačnú mzdu, ktorá činí momentálne 623 eur, zarobí za menej ako deväť minút.

Argentínčan sa po dlhej dobe vzdá svojho tradičného čísla 10, s ktorým hrával v Barcelone. V novom pôsobisku bude na chrbte nosiť číslo 30, s ktorým začínal v Katalánsku svoju profesionálnu kariéru. Novinári zároveň „vyňúrili“ zaujímavú klauzulu, ktorú má Messi v novej zmluve. Roy Nemer z TyC Sports prišiel s informáciou, že hviezdny futbalista má v zmluve klauzulu, ktorá zaručuje, že argentínska reprezentácia bude jeho prioritou a realizačný tím Argentíny bude mať prístup k zariadeniam a dátam v PSG. Messi sa teda naplno sústredí na blížiace sa majstrovstvá sveta, ktoré sú naplánované na koniec roka 2022.

Messiho plat

Za rok – 35 miliónov eur
Za mesiac – 2,9 milióna eur
Za týždeň – 729-tisíc eur
Za deň – 104-tisíc eur
Za hodinu – 4300 eur
Za minútu – 72 eur
Za sekundu – 1,2 eur

Čo si Messi môže kúpiť za denný plat:

130 smartfónov iPhone 12
10-krát týždňová dovolenka na Maldivách pre 5-člennú rodinu
7x auto Kia Ceed
4x rodinný dom v okrese Medzilaborce
17x luxusná vírivka
34 notebookov MacBook Pro (16-palcový)