Tréner hostí Thomas Tuchel po zápase priznal, že jeho mužstvo mohlo ťažko pomýšľať na lepší výsledok. "Som spokojný s predvedenou hrou v prvom polčase. Zápas sme kompletne kontrolovali, držali sme loptu. Žiaľ, nedokázali sme si dnes vytvárať strelecké príležitosti. Nedostávali sme sa do žiadnych šancí," hodnotil Tuchel výkon svojich zverencov.

Parížania naskočili do Ligue 1 neskôr po augustovej účasti na finálovom turnaji Ligy majstrov v Lisabone, kde prehrali až v záverečnom súboji o trofej s Bayernom Mníchov (0:1). Proti Lens nastúpili bez viacerých opôr, keďže až sedem hráčov PSG malo v uplynulom období pozitívny test na ochorenie COVID-19. V zostave obhajcu trofeje absentovali z tohto dôvodu Neymar, Kylian Mbappé, Angel Di Maria, Mauro Icardi, Leandro Paredes, Marquinhos i brankár Keylor Navas.

Pri ich neúčasti dostali v útoku šancu 18-roční Kays Ruiz-Atil a Arnaud Kalimuendo, ktorí si odkrútili debut v A-tíme PSG. "Chýbali nám rozdieloví hráči. S takým mladým tímom, aký nastúpil, sme nedokázali využiť súperove chyby. Naopak, sami sme sa dopustili jednej kľúčovej. Ťažko sme mohli v takejto zostave pomýšľať na lepší rezultát. Remíza je to najviac, v čo sme mohli dúfať," povedal Tuchel pre Canal Plus.