PSG má už šesť nakazených hráčov, v stredu vyšli pozitívne výsledky testov ďalšiemu Brazílčanovi Neymarovi a dvom Argentínčanom Angelovi Di Mariovi a Leandrovi Paredesovi. Marquinhos pociťoval príznaky v uplynulých dvoch dňoch, rovnako ako táto trojica sa vrátil z Ibizy, kde viacero hráčov PSG dovolenkovalo po finálovom turnaji Ligy majstrov. Na španielskom ostrove sa koronavírus nedávno rapídne rozšíril, bol na ňom aj Talian Marco Verratti, tomu vyšiel test negatívne.

Podľa pravidiel najvyššej francúzskej súťaže nesmie mužstvo trénovať pohromade, ak mali pozitívny test minimálne traja hráči alebo členovia realizačného tímu v priebehu ôsmich dní. Liga už odštartovala, Parížania ešte majú voľno po neúspešnom finále LM. Ich úvodné stretnutie Ligue 1, ktoré je na programe 10. septembra v Lens, je po štvrtku ohrozené. Odloženie zápasu môže nastať po štyroch alebo viacerých prípadoch COVID-19 v tíme v priebehu ôsmich dní.

Celá francúzska reprezentácia podstúpila testovanie v stredu. Mandanda pre pozitívny test opustí zraz v piatok ráno a nepocestuje s výpravou na sobotný zápas 3. skupiny A-divíze LN do Švédska, nezúčastní sa ani na utorňajšom domácom stretnutí s Chorvátskom.