Pravidlá, ktoré v tejto sezóne zaviedla FFF, nariaďujú práve z týchto dôvodov rozhodcom prerušiť zápasy. Noel Le Graet v utorok v rozhovore pre stanicu France Info povedal: „Neprerušil by som zápasy. Nechcem byť držaný ako rukojemník homofóbie. Existujú bezpečnostné služby, ktoré zabezpečujú zmiznutie týchto banery zmiznú.“ 

Francúzsky futbal zaznamenal, počas sezóny, na štadiónoch nárast homofóbneho správania. Zápas Ligue 1 medzi Nice a Marseille bol minulý mesiac, keď fanúšikovia Nice vytiahli niekoľko hanlivých transparentov na štadióne Allianz Riviera, dočasne prerušený.

Zápas medzi Parížom Saint-Germain a Metz bol tiež zastavený, keď si rozhodca Frank Schneider všimol urážajúci znak v domácej sekcii štádiónu Saint-Symphorien.

„Povedať, že futbal je homofóbny, to je trochu silné. Prerušil by som zápas pre rasistické výkriky. Zastavil by som ho pre bitky, pre incidenty, ak by na štadióne hrozilo nebezpečenstvo. Ale prerušenie zápasov kvôli homofóbii nie. Je to chyba,“ povedal prezident FFF.

Britská organizácia Kick It Out, ktorá bojuje proti diskriminácii vo futbale nazvala názory Le Graet „krokom späť“, zatiaľ čo Twitter účet FootballvHomophibia označil prezidenta FFF za „hanbu“ a kritizoval ho za to, že rasizmus považuje za trestný čin, ale homofóbiu nie.

,,Podľa mňa je spávne prerušiť zápasy, či už ide o homofóbiu alebo rasizmus," uviedlol francúzsky futbalista Antoine Griezmann. ,,Ak prerušíme zápasy, ľudia budú nespokojní a prestanú to robiť," dodal.

Francúzska ministerka športu Roxana Maracineanová vyjadrila podporu rozhodcom, ktorí prerušili zápasy v dôsledku homofóbneho správania. Okrem tohto problému sa európsky futbal musel od začiatku novej sezóny vyrovnávať aj s rasizmom.