Mbappemu stačilo na tento rekord len 247 stretnutí. Do PSG prišiel z Monaka v roku 2017, keď mal osemnásť rokov. "Prišiel som sem ešte ako mladý hráč, ale veľa som sa tu naučil. Hrám preto, aby som prekonal rekordy a vždy som hovoril, že to chcem urobiť vo Francúzsku a v jeho hlavnom meste. Je to osobný úspech, ale prišiel som sem aj pre kolektívne triumfy," povedal Mbappe podľa agentúry AFP, ktorý vyrovnal predchádzajúci rekord Edinsona Cavaniho (200 gólov) v šlágri na ihrisku Marseille (3:0). Vtedy zaznamenal dva presné zásahy a po sobote sa osamostatnil na čele tejto štatistiky.        

Dvadsaťštyriročný útočník je aj na prvom mieste v tabuľke strelcov prebiehajúcej sezóny Ligue 1. Na svojom konte má 18 gólov a štyri asistencie, druhý Kanaďan Jonathan David z Lille stráca dva presné zásahy.        

Parížu Saint-Germain patrí v lige priebežná prvá priečka s náskokom jedenástich bodov pred Marseille, ktoré má o zápas menej. V stredu čaká Parížanov odveta v osemfinále Ligy majstrov na ihrisku Bayernu Mníchov. V prvom stretnutí vyhral nemecký majster v Parku princov 1:0.